Kredyt konsolidacyjny – jakie dokuementy? – część II

Kredyt konsolidacyjny – jakie dokuementy? – część II

KREDYT KONSOLIDACYJNY JAKIE DOKUMENTY część II

KIEDY ZACZĄĆ PRZYGOTOWYWAĆ DOKUMENTY

Dokumenty bezapelacyjnie należy zacząć przygotowywać jak najwcześniej. Wielu z tych dokumentów nie mamy u siebie w domu. Wiele z tych dokumentów nie otrzymamy także o ręki. Także ze względu na czas oczekiwania na niektóre z tych dokumentów, nie należy zwlekać z ich pozyskiwaniem. Poprzez to, że dokumenty przygotujemy znacznie wcześniej usprawnimy w ten sposób całą procedurę pozyskiwania kredytu. Dzięki temu kredyt konsolidacyjny uzyskamy znacznie szybciej. Gdy występujemy z wnioskiem o kredyt konsolidacyjny zależy nam bowiem na czasie. Im szybciej przygotujemy dokumenty, tym szybciej dostaniemy decyzję z banku i szybciej będziemy mogli spłacać raty w nowej kwocie po konsolidacji kredytów.

NAJWAŻNIEJSZE DOKUMENTY – DOKUMENT TOŻSAMOŚCI

W zależności od banku, podczas procedury udzielenia kredytu będzie nam potrzebny jeden lub dwa dokumenty ze zdjęciem. Dokumenty te nie są niczym nadzwyczajnym. Niezbędne są one w celu weryfikacji naszej tożsamości przez bank. Dokumentem niezbędnym będzie w każdym przypadku dowód osobisty. Wybierając się do banku należy więc zwrócić także uwagę na termin ważności naszego dowodu osobistego. Podczas załatwiania formalności często okazuje się bowiem, że legitymujemy się dowodem osobistym, który stracił już ważność, a my nawet nie zwróciliśmy na to wcześniej uwagi. W przypadku gdy bank będzie w celu weryfikacji naszej tożsamości wymagał drugiego dokumentu, może to być np. paszport bądź prawo jazdy,

ZAŚWIADCZENIE Z ZAKŁADU PRACY O NASZYCH ZAROBKACH

W przypadku gdy zatrudnieni jesteśmy w oparciu o umowę o pracę występując z wnioskiem o udzielenie kredytu konsolidacyjnego będziemy musieli przestawić w banku zaświadczenie z pracy o okresie i rodzaju umowy. Ponadto, kolejnym dokumentem jaki potrzebujemy z zakładu pracy jest zaświadczenie o zarobkach. W zależności od banku zaświadczenie o zarobkach może dotyczyć różnych okresów np. okres trzech miesięcy, pół roku a nawet roku.
W przypadku gdy jesteśmy osobami prowadzącymi działalność pozarolniczą w celu udokumentowania naszej sytuacji będziemy musieli przestawić dokument z ZUS informując o niezaleganiu z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne oraz z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z podatkami. Będziemy musieli potwierdzić także sam fakt prowadzenia działalności pozarolniczej wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

HISTORIA NASZEGO KONTA OSOBISTEGO Z OSTATNIEGO OKRESU

Wyciąg z konta pozwoli udokumentować regularne wpływy na nasze konto osobiste. W przypadku gdy staramy się o kredyt w banku, którym mamy konto wyciąg z konta jest zbędny z tego względu, że bank będzie miał do niego wgląd. W przypadku gdy staramy się o kredyt w banku, którego jesteśmy nowym klientem, wyciąg z konta musimy mieć w swoich dokumentach.

DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE WCZEŚNIEJ ZACIĄGNIĘTE ZOBOWIĄZANIA, KTÓRE CHCEMY SKONSOLIDOWAĆ

Aby bank mógł podjąć decyzję o udzieleniu kredytu konsolidacyjnego jedną z informacji jakie musi posiadać to kwota naszego zadłużenia oraz to gdzie mamy zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie spłacić nasze wcześniejsze zobowiązania, zatem musimy posiadać wszelkie informacje na temat każdego z nich takie jak umowy kredytowe.

HISTORIA SPŁATY WCZEŚNIEJSZYCH ZOBOWIĄZAŃ
Bank może żądać od nas także przedstawienia harmonogramu naszych spłat i informacji o kwocie aktualnego zadłużenia. bank może prosić także o numery rachunków bankowych, na które wpłacamy raty poszczególnych kredytów.

Wpis sponsorowany dla Habza Finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *