Categories blog Kredyty

CO TO JEST KREDYT KONSOLIDACYJNY

KREDYT

Kredyt to dwustronna umowa. Jedną stroną umowy jest bank, drugą kredytobiorca. Umowa wywołuje skutki dla obu stron. Dochodzi do skutku w momencie jej podpisania. Zawierając umowę kredytu bak ma obowiązek przekazania kredytobiorcy określonej kwoty środków pieniężnych. Środki te przeznaczone są na ustalony w umowie kredytu cel. Kredytobiorca zawierając umowę kredytu zobowiązuje się natomiast do skorzystanie z przekazanej przez bank kwoty środków pieniężnych zgodnie w umową. Ponadto, kredytobiorca zobowiązuje się zwrócić kredytowaną kwotę wraz z należnymi odsetkami. Jest także stroną zobowiązaną pokryć koszty kredytu. Terminy spłaty kredytu określa harmonogram spłaty kredytu, który jest częścią umowy. Poprzez zawarcie umowy kredytu, kredytobiorca zobowiązuje się także spłacać raty terminowo.

ROSNĄCE ZADŁUŻENIE

O ile na swoim koncie mamy jeden nieduży kredyt sytuacja jest praktycznie niezauważalna. Przy średnich zarobkach bez problemu spłacamy comiesięczną ratę kredytu. Zakupiony np. na raty telewizor był naszym marzeniem od dłuższego czasu, ale nigdy nie mieliśmy wystarczająco dużo gotówki żeby go kupić. dlatego zdecydowaliśmy wziąć kredyt na zakup nowego telewizora. Udało się to nam bez większych wyrzeczeń, a faktu, że spłacamy raty praktycznie nie odczuwamy. Nabyliśmy więc wymarzony produkt małym kosztem, a co najważniejsze od ręki. Łatwość z jaką nam to przyszło, małe obciążenie (rata jest nie duża) oraz fakt, że od razu możemy cieszyć się produktem, często sprawia, że zaczynamy tak żyć. Jeden kredyt przyszedł łatwo i od razu spełniliśmy swoją zachciankę więc czemu nie zrobić tego kolejny raz i jeszcze raz no i może jeszcze ten ostatni. I tak z jednego niskiego kredytu robi nam się kilka albo kilkanaście niskich kredytów. Spłata jednego nie byłą odczuwalna. Jednak połączenie kilku nawet niedużych kredytów w całość w konsekwencji daje miesięczną kwotę rat, której już nie jesteśmy w stanie udźwignąć. W ten oto łatwy sposób popadliśmy w pętlę kredytów. W tej sytuacji przychodzi z pomocą kredyt konsolidacyjny.

KREDYT KONSOLIDACYJNY

Kredyt konsolidacyjny polega na konsolidacji czyli połączeniu kilku zobowiązań w jeden kredyt. Łącząc kilka rat w jedną otrzymamy już nie kilka pojedynczych rat do spłaty, a jedną skonsolidowaną. Kredyt konsolidacyjny to nowa umowa, która dostosowuje warunki (w miarę możliwości) do naszych możliwości. Oczywiście nasze zadłużenie nie przepadnie. Jednak poprzez konsolidację otrzymamy możliwość wydłużenie okresu kredytowania, a zatem zmniejszenie kwoty pojedynczej raty kredytu. Dzięki temu, że nasz rata się zmniejszy będziemy w stanie regularnie spłacać nasze zobowiązanie. Nie będą rosły nam odsetki od nieterminowych spłat.

Kredyt konsolidacyjny łączy ze sobą wcześniej zaciągnięte zobowiązania. Każdy pojedynczy kredyt miał swoje indywidualne oprocentowanie oraz koszty dodatkowe. Dzięki konsolidacji z kilku kredytów powstaje jeden kredyt. Konsolidacja gwarantuje nam ujednolicenie stopy procentowej, dodatkowych kosztów i warunków kredytowania. Zawieramy nową umowę kredytu na spłatę wcześniejszych zobowiązań, zmniejszając miesięczne zobowiązanie poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Kredyt konsolidacyjny jest więc dla naszych miesięcznych wydatków tańszym rozwiązaniem aniżeli kilka nawet niskich kredytów spłacanych oddzielnie, posiadających własne oprocentowanie i dodatkowe koszty. Dzięki połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno zmniejszamy dodatkowy koszt kredytu, bowiem koszty obsługi jednego kredytu są znacznie niższe aniżeli kilku.

Wpis sponsorowany dla Habza Finanse.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *