Categories blog

Czym jest kredyt inwestycyjny

Aby utrzymać się na rynku i do tego zarabiać coraz więcej przedsiębiorstwo musi wprowadzać nowe technologie, rozwiązania, metody produkcji, materiały itd. Każda firma, która chce się rozwijać musi liczyć się także z kosztami. Drobne zmiany możemy wprowadzać ze środków, którymi dysponujemy. Większe zmiany związane są jednak z wydatkami często przekraczającymi możliwości firmy. Jeśli jednak chcemy nie tylko prężnie działać ale i stanowić konkurencję dla innych będziemy szukać rozwiązań, czyli w tym przypadku środków na inwestycje.

Środki na inwestycje

Fakt, że nie dysponujesz wystarczającą ilością gotówki nie oznacza, że jesteś na straconej pozycji. Jeśli zarządzasz dużą firmą, która obraca pokaźnym kapitałem, jest to wręcz normalne. Im kosztowniejsza inwestycja tym mniejsze szanse na to, że sfinansujesz ją za gotówkę. Co więcej, nawet jeśli posiadasz taki kapitał, nie było by rozsądnym rozwiązaniem zainwestowanie pieniędzy w całości i nie pozostawienie nic w puli firmy. Inwestycja ma to do siebie, że wymaga czasu. Środki, które na nią przeznaczyliśmy nie zwrócą się od razu. Wszystko wymaga czasu. Jeśli przeznaczymy wszystkie oszczędności na inwestycję w łatwy sposób możemy stracić płynność finansową. Niestety, niezależnie od tego czy nasza inwestycja zarabia czy jeszcze nie musimy pokryć wszelkie opłaty czy koszty pensji dla pracowników. Dlatego nie warto lokować wszystkich oszczędności w jednym miejscu.

Kiedy chcemy dokonać zmian w firmie, ofercie które wiążą się ze sporymi wydatkami warto rozważyć taki produkt bankowy jak kredyt inwestycyjny. Jak sama nazwa wskazuje, celem tego kredytu są inwestycje.

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny pomoże rozwinąć nasze przedsiębiorstwo. Przeznaczony jest dla firm, które mają minimum roczny staż ( jest to najczęściej spotykane obwarowanie, jednakże każdy bank ustala ten okres indywidualnie). Aby starać się o kredyt inwestycyjny bank będzie wymagał od nas przedstawienia sytuacji finansowej firmy, aby zweryfikować czy stać nas na spłatę kredytu. Potrzebny będzie także biznesplan, dzięki któremu bank oceni czy włożone pieniądze będziemy w stanie odzyskać. Co więcej, zweryfikuje czy przedsięwzięcie ma szansę zarobić. Jeśli bank stwierdzi, że nasza inwestycja jest w stanie zarobić, a tym samym będzie stać as na spłatę kredytu mamy duże szanse na kredyt inwestycyjny w banku. Aby przekonać bank do naszego pomysłu dobrze mieć także wkład własny. To także znak dla banku, że poważnie podchodzimy do naszej inwestycji.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *