Doładowanie paysafecard – co trzeba wiedzieć?

Doładowanie paysafecard – co trzeba wiedzieć?

Nieustający postęp technologii sprzyja nowoczesnym rozwiązaniom, dzięki którym coraz więcej spraw załatwić można drogą elektroniczną. Wszechobecne innowacje z pewnością mogą ułatwić życie na wielu polach, nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się z nich korzystać. W dobie postępującej globalizacji coraz popularniejsza staje się praca przez Internet – również dla firmy z innego kraju, nawiązywanie znajomości z ludźmi z całego świata za pomocą mediów społecznościowych czy rzeczy kupowane online.

Zwłaszcza te ostatnie zyskały w ostatnim czasie szerokie grono zwolenników, jako że coraz więcej ludzi docenia tę sprawdzoną i szybką metodę robienia zakupów. To z kolei, mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo użytkowników, niejako wymusiło zmiany, jeżeli chodzi o akceptowane sposoby płatności. Obok szeroko uznawanych kart debetowych i kredytowych, zaobserwować można gwałtowny wzrost zainteresowania kartami pre-paid, czyli przedpłaconymi. Do takich należy paysafecard, czyli elektroniczna metoda płatności uznawana niemal na całym świecie.

Rosnąca popularność zakupów metodą online

Postępująca cyfryzacja bez wątpienia przełożyła się na intensywny rozwój branży e-commerce. Dziś niemal każda firma, niezależnie od wielkości czy rodzaju oferowanych usług, ma swoją stronę w Internecie. To samo dotyczy zresztą prywatnych przedsiębiorców. Warto wspomnieć przy okazji, że dziś elektronicznie można kupić niemal wszystko, w związku z czym nie trzeba być klientem popularnych serwisów aukcyjnych, by wykorzystywać Sieć do robienia sprawunków. Online można kupić nie tylko przedmioty, ale i bilety do kina, karnety na siłownię, czy bilet na pociąg lub autobus.

Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły również, że coraz więcej osób decydowało się na robienie przez Internet zakupów spożywczych. Z kolei firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, rozwijając swoje strony internetowe czy dostosowując je do aplikacji mobilnych. Dzięki temu obecnie wystarczy niemal jedno kliknięcie, by kupić dowolną rzecz, która następnie zostanie dostarczona pod wskazany adres. Na uwagę zasługują też kompleksowe opcje szybkiej dostawy i inne udogodnienia, takie jak atrakcyjne rabaty czy oferty dostępne jedynie dla klientów, którzy uprzednio zapisali się na listę mailingową i decydują się na zakup danego produktu drogą elektroniczną.

Bezpieczne karty pre-paid

Wzmożone zainteresowanie zakupami w przestrzeni internetowej nie umknęło wszelkiej maści hakerom. Mimo stałej czujności zarówno odpowiednich organów, jak i samych operatorów płatności, ryzyko ataków na personalne dane lub bezpośrednich włamań na konto bankowe wciąż istnieje. Odpowiedzią na troski klientów są bezpieczne karty opracowane specjalnie z myślą o zakupach elektronicznych.

Rozwiązania płatnicze typu pre-paid, czyli przedpłaconego, są chętnie wykorzystywane przy wszelkiego rodzaju transakcjach internetowych. Do takich właśnie metod zalicza się paysafecard, czyli karta do bezpiecznego, wirtualnego konta użytkownika. Jej upowszechnienie na całym świecie sprawiło, że jest ona akceptowana niemal przez wszystkich operatorów. Paysafecard wykorzystywać można nie tylko do tradycyjnych zakupów online, czyli nabywania realnych przedmiotów, takich jak żywność, książki, czy ubrania. Ten sposób płatności jest również niezwykle popularny w branży gamingowej, niezależnie od tego, czy są to gry online, mobilne, komputerowe czy na konsolę.

Przedpłacona karta paysafecard chętnie używana jest również przez użytkowników portali społecznościowych oraz właścicieli portfeli cyfrowych. Akceptowana jest również przez wiele serwisów streamingowych, takich jak chociażby nieustannie zyskujący coraz szersze grono zwolenników Spotify, oraz wiele aplikacji oferujących płatne usługi. Należy jednak zwrócić uwagę, że mimo rosnącej popularności paysafecard, nie wszyscy operatorzy zdecydowali się na wspieranie tego rodzaju bezpiecznych kart. Zakupów za jej pomocą nie można niestety jeszcze zrobić na przykład na chętnie odwiedzanym Allegro.

Alternatywa dla tradycyjnych kart bankowych

Warto również mieć na uwadze fakt, że jako międzynarodowy dostawca internetowych metod płatności, paysafecard został zatwierdzony przez władze nadzoru bankowego. Co więcej, ta forma przelewania należności za zakupy wspierana jest przez giganta, jakim jest Google Play. Dostęp do tej aplikacji, umożliwiającej elektroniczne płatności za wiele usług, mają posiadacze telefonów z systemem operacyjnym Android.

Podpięcie do konta karty pre-paid nie zabiera wiele czasu, a w zamian pozwala zyskać nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort użytkowania. Dodatkową korzyścią dla amatorów internetowych zakupów jest fakt, że karty używać można również poza granicami Polski, a przewalutowanie transakcji nie jest objęte dodatkową prowizją (w grę wchodzi jedynie przelicznik walut). Na poziom zabezpieczenia przed cyberprzestępcami wpływa fakt, że nabywając dobra za pomocą paysafecard, nie udostępnia się ani danych osobowych, takich jak imię, nazwisko czy miejsce zamieszkania, ani numerów karty kredytowej czy informacji niezbędnych przy logowaniu się do internetowego profilu bankowości.

Ewentualne przechwycenie tego rodzaju danych przez osoby niepowołane skutkować mogłoby niemal natychmiastowy dostępem hakerów do bankowego konta. Korzyści można mnożyć, warto zatem przybliżyć, jaki jest mechanizm działania karty paysafecard oraz w jaki sposób można ją doładować?

Dlaczego warto wybrać paysafecard?

Używając do internetowych transakcji online tradycyjnych kard płatniczych, takich jak debetowe bądź kredytowe, za każdym razem należy podawać między innymi numery karty, imię i nazwisko właściciela, czy trzycyfrowy kod CVC2/CVV2 znajdujący się na odwrocie karty. Do tego często dochodzi proces podwójnego uwierzytelniania, do którego dochodzi poprzez zalogowanie się o internetowego konta bankowego, czy też wpisaniem specjalnego kodu wysłanego na telefon. Są to oczywiście rozwiązania skuteczne i zapewniające konsumentom bezpieczeństwo w Sieci, niemniej jednak wiele osób czuje opór przed podawaniem swoich danych osobowych, zwłaszcza jeżeli strona internetowa, poprzez którą dokonywany jest zakup, nie cieszy się taką popularnością jak znani internetowi giganci handlowi.

Oczywiście czujność w Internecie należy zachować przy każdej okazji, a niepokojące czy podejrzanie wyglądające witryny lepiej jest natychmiast opuścić. Jednak nawet korzystając z usług sprawdzonych, bezpiecznych dostawców można narazić się na przechwycenie wrażliwych informacji przez osoby trzecie. Na uwadze należy również mieć czasochłonność zadania, jakim jest wielokrotne wpisywanie tych samych ciągów cyfr.

Nic dziwnego, że by usprawnić proces dokonywania płatności za nabywane w Sieci dobra czy usługi, coraz więcej klientów decyduje się sięgnąć po nowoczesną metodę, jaką są przedpłacane karty takie jak paysafecard. Dzięki niej zwiększa się zarówno bezpieczeństwo internetowej transakcji, jak i komfort użytkownika, który nie musi martwić się, że podawane przez niego dane w jakiś sposób wpadną w niepowołane ręce, co może przynieść ze sobą nadzwyczaj nieprzyjemne konsekwencje.

Uznana i bezpieczna metoda płatności

Paysafecard na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od innych, debetowych czy kredytowych kard, gdyż wygląda jak zwyczajny, plastikowy kartonik. Jednak jej cechą szczególną jest fakt, że wykorzystana może być jednie do płatności online, czyli wszelkiego rodzaju zakupach robionych za pośrednictwem Internetu. W związku z tym należy pamiętać, że nie da się nią zapłacić w stacjonarnym sklepie spożywczym czy warzywniaku. Każda karta posiada specjalny, unikalny kod PIN składający się z szesnastu cyfr. Dokonując zakupu w Sieci, należy zatem wybrać odpowiednią metodę płatności, a następnie wpisać rzeczony kod, by transakcja została natychmiast opłacona.

Nie jest wymagane podawanie żadnych innych informacji, w związku z czym dane dostępu do konta bankowego pozostają bezpieczne. Płacąc za pomocą paysafecard, nie trzeba nawet wpisywać imienia i nazwiska, co znacząco usprawnia cały proces oraz wpływa na jego jakość, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok ten sposób platności za zakupy czy usługi nabywane przez Internet cieszy się coraz większą popularnością. Sukcesywnie wzrasta również liczba operatorów uznających paysafecard oraz liczba państw, w których karta jest dopuszczona do użytku.

Jak doładować paysafecard?

By zacząć cieszyć się możliwościami, jakie dają bezpieczne zakupy online, należy założyć konto w usłudze paysafecard. Następnie wymagane jest kupienie karty o określonej wartości, będącej równorzędną wartości środków, które można będzie przeznaczyć na zakupy internetowe. Karty można kupić między innymi w fizycznych, autoryzowanych punktach sprzedaży. Do takich należą często sieci supermarketów, stacje benzynowe, apteki, kioski oraz inne sklepy.

Wtedy doładowanie paysafecard ma postać papierowego kuponu, na którym widnieje szesnastocyfrowy kod PIN. Kartę można również kupić bez wychodzenia z domu, na przykład za pomocą portalu Mojeplatnosci.pl, będącym jedynym autoryzowanym partnerem paysafecard online w Polsce. Dzięki temu kartę można nabyć bez prowizji, a internetowe doładowanie jest niezwykle proste i zajmuje kilka chwil. Środki pojawiają się na koncie bardzo szybko, w związku z czym z przedpłaconej karty można zacząć korzystać niemal natychmiast po jej zakupie w serwisie.

Co jeszcze warto wiedzieć o paysafecard?

Decydując się na zakup paysafecard, należy mieć na uwadze, że karty dostępne są w pięciu różnych nominałach, czyli 20 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł oraz 200 zł. W związku z powyższym zdarzyć mogą się sytuacje, gdy wartość doładowania karty przekraczać będzie wartość zakupu, za który planujemy za pomocą paysafecard zapłacić. Nie ma jednak powodów do obaw, gdyż niewykorzystane środki nie przepadają, lecz mogą zostać użyte przy okazji kolejnej transakcji.

Można je również zsumować z innymi posiadanymi przez nas kodami PIN – na potrzeby większych transakcji, łączyć można ze sobą do dziesięciu kodów. Użytkownicy podkreślają również, że tego typu rozwiązanie płatnicze pomaga lepiej kontrolować swoje wydatki, ponieważ nawet przy okazji niespodziewanych zakupów nie zapłacimy więcej, niż planowaliśmy w momencie zakupu przedpłaconej karty. Zarówno aktualne saldo, jak i historię transakcji zrealizowanych za pomocą karty prześledzić można, logując się za pomocą kodu PIN na oficjalnym portalu internetowym paysafecard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *