Categories blog

Kalkulator kredytowy: co to jest i kiedy z niego skorzystać?

Chcesz wziąć kredyt, ale nie wiesz, którą ofertę wybrać? Jeśli zastanawiasz się jak sprawdzić na jaką ofertę cię stać, to skorzystaj z internetowego kalkulatora kredytowego. Decyzja o kredycie jest poważnym krokiem w twoim życiu. Musi być przemyślana i dostosowana do twoich możliwości. Rozeznanie w ofertach jest pierwszym krokiem do udanej transakcji. Zobacz czym jest kalkulator kredytowy i kiedy warto z niego skorzystać.

Internetowy kalkulator kredytowy: co to jest?

Internetowy kalkulator kredytowy jest prostym narzędziem, które pomoże ci się zorientować w ofertach kredytowych. Dzięki temu urządzeniu sprawdzisz, która opcja jest najtańsza i najlepsza. Możesz obliczyć miesięczną ratę kredytu, całkowitą kwotę do zapłaty i całkowity koszt kredytu. Samodzielne obliczanie powyższych rzeczy jest czasochłonne i dosyć trudne. Dodatkowo łatwo się pomylić. Kalkulator kredytowy ułatwi ten proces. Dzięki niemu szybko i wygodnie będziesz mógł porównać interesujące cię oferty. Który kalkulator wybrać? W Internecie znajdziesz całą masę różnych kalkulatorów kredytowych. Dokładne i proste narzędzie oferują specjaliści z kredyty w Zwoleniu. Dzięki wygodnym suwakiem możesz ustalać potrzebne wartości. 

Jak działa kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytowy pozwala na wybranie kategorii produktu finansowego. Dzięki temu możesz obliczyć różne rodzaje kredytu. Najczęściej do wyboru masz kredyt gotówkowy, konsolidację chwilówek, kredyt konsolidacyjny oraz pożyczkę na spłatę zobowiązań. Co musisz uzupełnić? Żeby obliczyć miesięczną ratę i koszt kredytu musisz podać następujące informacje: ile pieniędzy potrzebujesz, w jakim czasie chcesz spłacić kredyt, jakie jest oprocentowanie nominalne w skali roku oraz wysokość prowizji. Pamiętaj jednak, że kalkulator kredytowy jest narzędziem orientacyjnym. W ofertach kredytowych bardzo często znajdują się dodatkowe opłaty, takie jak ubezpieczenie, które nie są uwzględnione w obliczeniach kalkulatora. Kalkulator kredytowy daje wstępne rozeznanie ofertach. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się ze sprawdzonym doradcą kredytowym.  

Jednak zanim skorzystasz z kalkulatora kredytowego, to warto sprawdzić swoją zdolność kredytową. W tym celu możesz użyć kalkulatora zdolności kredytowej. Aplikacja dokonuje obliczeń na podstawie twoich obecnych zarobków lub innych stałych dochodów,  liczby osób na utrzymaniu i ilości aktualnych zobowiązań finansowych. Dzięki tym danym szacuje, jaką maksymalną kwotę kredytu możesz dostać. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *