Categories blog Kredyty Pożyczki

Konkurencyjność kredytów

Produkt bankowy

Kredyt to także produkt, który przeznaczony jest na sprzedaż. Bank jest w tym przypadku sprzedawcą, który oferuje nam pewne usługi, w tym kredyty bankowe. Jak doskonale wiemy nie mamy tylko jednego banku, a raczej całe mnóstwo instytucji bankowych. Co za tym idzie? Oczywiście konkurencja. Banki prześcigają się ze sobą w kształtowaniu ofert i konkurencyjności swoich produktów. Dzięki temu, mamy także do czynienia z konkurencyjnością kredytów.

Wybór banku

Warto więc, przed ostatecznym wyborem produktu bankowego, mając na uwadze konkurencyjność kredytów, poświęcić chwilę czasu aby znaleźć nie tylko najlepsze ale i najtańsze rozwiązanie. Tyle ile banków tyle ofert. Co więcej w jednym banku również możemy przebierać w ofertach. Zatem tani kredyt hipoteczny w danym banku, nie oznacza takiego kredytu gotówkowego. Najtańszy dostępny kredyt gotówkowy oferować może akurat bank, w którym kredyt hipoteczny jest akurat najdroższy na rynku. Oczywiście, ogólna opinia klientów na temat banku jest istotna i powinniśmy brać ją pod uwagę. Kto lepiej poleci nam sprzedawcę niż jego klient. Jednak nie jest to jedyna przesłanka, którą powinniśmy się kierować. Zwrócić uwagę musimy przede wszystkim na cenę produktów, które sprzedają.

Czym jest spowodowana konkurencyjność kredytów

Na konkurencyjność kredytów wpływa przede wszystkim duża liczba banków, w których możemy przebierać, jako potencjalni kredytobiorcy. Po drugie, ze względu na dużą konkurencję, to banki muszą zabiegać o nowych klientów. Z tego powodu prześcigają się w ofertach. Po trzecie każdy z banków chce przyciągnąć jak najwięcej klientów. Rosnąca świadomość osób biorących kredyt, zmusza więc także te instytucje, do oferowania nie tylko nowych ale i tanich kredytów. Duża konkurencyjność kredytów, zmusza banki do wprowadzania w swojej ofercie najlepszych rozwiązań na rynku, aby to kredytobiorca wybrał właśnie ich placówkę.

Konkurencyjność kredytów dla klienta

Konkurencyjność kredytów do plus przede wszystkim dla potencjalnego kredytobiorcy. Gdybyśmy mieli tylko jeden bank, nawet w sytuacji gdy ustawa określa maksymalną wysokość oprocentowania, ale już nie reguluje kosztów dodatkowych kredytów, ceny kredytu były by znacznie wyższe, gdyż nie było by mowy o konkurencyjność kredytów. Dzięki temu, że mamy dużo placówek bankowych, aby zapewnić sobie klientów, bank muszą oferować tanie i dobre produkty. Jeśli będzie zbyt drogo będziemy kupować gdzie indziej, a bank z zawyżoną ofertą nie będzie zarabiał.

Konkurencyjność kredytów sprawia, że mamy szeroki wybór możliwości i szanse na korzystne warunki kredytowania, więcej znajdziesz na https://www.habza.com.pl/

 

 

 

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *