Categories blog

Remont mieszkania przed sprzedażą – czy się opłaca?

Czy warto przeprowadzić remont mieszkania przed sprzedażą? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba. Faktem jest, że oferty mieszkań wyremontowanych cieszą się dużą popularnością. Przyciągają wzrok i uwagę odbiorców, ale nie jest to równoznaczne z tym, że mieszkanie uda się szybciej sprzedać. Co więcej, remont nie zawsze zwraca się w otrzymanej z transakcji kwocie. Co więc się bardziej opłaca? Zobacz, czy warto zrobić remont przed sprzedażą mieszkania. 

Kiedy remont mieszkania może się opłacać? 

Stare mieszkanie w bardzo złym stanie technicznym może być trudno sprzedać. Kupcy nie są chętni na lokale, które są niesprawne, mają stare instalacje, zagrzybione i zawilgocone ściany, zniszczoną podłogę itp. I nic w tym dziwnego. Niski standard mieszkania przekłada się na spadek jego wartości. W takim przypadku generalny remont może podnieść jego cenę o nawet kilkadziesiąt procent. Warto jednak przy tym pamiętać, że odnowienie nieruchomości wiąże się zazwyczaj z wysokimi kosztami. W takim przypadku czeka Cię znalezienie odpowiedniej ekipy oraz przeprowadzenie prac we wszystkich pomieszczeniach. Musisz więc zarezerwować nie tylko pieniądze, ale także czas. Czasem okazuje się, że remont trwa krócej, niż znalezienie kupca na mieszkanie w bardzo niskim standardzie, nawet jeśli cena jest niska. W efekcie bardziej opłacalny jest remont, który podniesie wartość nieruchomości. Szukasz metody na łatwą sprzedaż mieszkania? Postaw na Nskup.pl – najszybszy sposób na sprzedaż mieszkania

Czy warto przeprowadzić remont mieszkania przed sprzedażą?

Jak już wiesz, remont generalny wiąże się z konkretnymi środkami finansowymi i to najczęściej niemałymi. Jednak w przypadku bardzo zniszczonych mieszkań może okazać się opłacalnym rozwiązaniem. Co, jednak kiedy nieruchomość nie wymaga generalnego remontu, ale pozostawia też wiele do życzenia? Czy warto decydować się na remont? 

Wyremontowane mieszkania sprzedają się szybciej i jest to fakt. Jeśli jednak nie zależy Ci na czasie, to remont nie zawsze jest koniecznością. Zbyt duże nakłady na odnowienie nieruchomości raczej się nie zwrócą w cenie sprzedaży. Czasem więc lepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie niewielkiego, ale umiejętnego odświeżenia mieszkania. Nierzadko takie działanie może przynieść efekt podobny do generalnego remontu. Koszty w takim przypadku są dużo niższe, a zyskanie na cenie sprzedaży takiej nieruchomości bardziej prawdopodobne. Czasem wystarczy tylko pomalować ściany, lub też wymienić podstawowe sprzęty, aby mieszkanie prezentowało się znacznie lepiej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *