Categories Finanse

Czy pomoc doradcy kredytowego jest bezpłatna?

Fakt, że na polskim rynku produktów kredytowych jest dostępne tak wiele ofert, działa na korzyść klientów. Banki muszą konkurować ze sobą i oferować coraz lepsze warunki, a także upraszczać formalności, aby przyciągnąć większą ilość kredytobiorców. Z drugiej strony, mnogość opcji do wyboru potrafi utrudnić podjęcie decyzji, zwłaszcza, jeśli ktoś nie ma dużej ilości wolnego czasu, aby dokładnie analizować każdą z nich. W takiej sytuacji szczególnie użyteczna może być pomoc profesjonalnego doradcy kredytowego, a więc osoby, która zajmuje się selekcjonowaniem i pozyskiwaniem atrakcyjnych kredytów zawodowo.

Wśród pytań, które pojawiają się najczęściej w odniesieniu do tych specjalistów, dominują zwłaszcza te dotyczące wysokości i formy opłat za ich usługi. Kto wypłaca wynagrodzenie doradcy kredytowemu? Czy jego wsparcie może być bezpłatne dla klienta? Na te i inne pytania dotyczące usług doradców kredytowych odpowiemy szczegółowo poniżej.

Ile kosztuje wsparcie doradcy kredytowego?

Jest zrozumiałe, że przyszli kredytobiorcy chcą jak najbardziej zmniejszać koszty związane z zaciągnięciem kredytu, a nie je potęgować. Stąd wynika niechęć niektórych osób do skorzystania z usług doradców kredytowych, jako że niektórzy sądzą, że wiążą się one z wysokimi opłatami. Rzeczywistość jest jednak inna. Wykwalifikowany doradca kredytowy z Poznania może zaoferować całkowicie bezpłatną konsultację i porównanie ofert różnych banków.

Wynika to z faktu, że doradcy nawiązują współpracę z różnymi instytucjami finansowymi i to one nagradzają ich za wsparcie w pozyskaniu kredytu. Jednocześnie prowizja jest wypłacana jedynie w sytuacji, kiedy klient zdecyduje się na daną ofertę i podpisze umowę kredytową. Dzięki temu można mieć pewność, że doradca będzie zmotywowany, aby znaleźć dla klienta korzystny kredyt i wynegocjować jeszcze atrakcyjniejsze warunki.

Czy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Wiemy już, że doradcy kredytowi często świadczą swoje usługi całkowicie za darmo (z perspektywy kredytobiorcy). Jednocześnie dzięki ich pomocy można sporo zaoszczędzić, zarówno, jeśli chodzi o pieniądze, jak i czas oraz nerwy. Różnica w ostatecznym koszcie zobowiązania pomiędzy najgorszą a najkorzystniejszą ofertą kredytu bywa bardzo duża, szczególnie w przypadku kredytów hipotecznych lub konsolidacyjnych na duże kwoty.

Przy setkach tysięcy złoty kredytu, marża banku wyższa o kilka lub kilkanaście setnych procenta może oznaczać koszt zobowiązania wyższy o tysiące bądź nawet dziesiątki tysięcy złotych. Nie warto więc ryzykować, że popełni się błąd i wybierze mało atrakcyjny kredyt. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie trzeba płacić za profesjonalne wsparcie żadnych opłat czy prowizji.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *