Czy pomoc doradcy kredytowego jest bezpłatna?

Czy pomoc doradcy kredytowego jest bezpłatna?

Fakt, że na polskim rynku produktów kredytowych jest dostępne tak wiele ofert, działa na korzyść klientów. Banki muszą konkurować ze sobą i oferować coraz lepsze warunki, a także upraszczać formalności, aby przyciągnąć większą ilość kredytobiorców. Z drugiej strony, mnogość opcji do wyboru potrafi utrudnić podjęcie decyzji, zwłaszcza, jeśli ktoś nie ma dużej ilości wolnego czasu, aby dokładnie analizować każdą z nich. W takiej sytuacji szczególnie użyteczna może być pomoc profesjonalnego doradcy kredytowego, a więc osoby, która zajmuje się selekcjonowaniem i pozyskiwaniem atrakcyjnych kredytów zawodowo.

Wśród pytań, które pojawiają się najczęściej w odniesieniu do tych specjalistów, dominują zwłaszcza te dotyczące wysokości i formy opłat za ich usługi. Kto wypłaca wynagrodzenie doradcy kredytowemu? Czy jego wsparcie może być bezpłatne dla klienta? Na te i inne pytania dotyczące usług doradców kredytowych odpowiemy szczegółowo poniżej.

Ile kosztuje wsparcie doradcy kredytowego?

Jest zrozumiałe, że przyszli kredytobiorcy chcą jak najbardziej zmniejszać koszty związane z zaciągnięciem kredytu, a nie je potęgować. Stąd wynika niechęć niektórych osób do skorzystania z usług doradców kredytowych, jako że niektórzy sądzą, że wiążą się one z wysokimi opłatami. Rzeczywistość jest jednak inna. Wykwalifikowany doradca kredytowy z Poznania może zaoferować całkowicie bezpłatną konsultację i porównanie ofert różnych banków.

Wynika to z faktu, że doradcy nawiązują współpracę z różnymi instytucjami finansowymi i to one nagradzają ich za wsparcie w pozyskaniu kredytu. Jednocześnie prowizja jest wypłacana jedynie w sytuacji, kiedy klient zdecyduje się na daną ofertę i podpisze umowę kredytową. Dzięki temu można mieć pewność, że doradca będzie zmotywowany, aby znaleźć dla klienta korzystny kredyt i wynegocjować jeszcze atrakcyjniejsze warunki.

Czy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Wiemy już, że doradcy kredytowi często świadczą swoje usługi całkowicie za darmo (z perspektywy kredytobiorcy). Jednocześnie dzięki ich pomocy można sporo zaoszczędzić, zarówno, jeśli chodzi o pieniądze, jak i czas oraz nerwy. Różnica w ostatecznym koszcie zobowiązania pomiędzy najgorszą a najkorzystniejszą ofertą kredytu bywa bardzo duża, szczególnie w przypadku kredytów hipotecznych lub konsolidacyjnych na duże kwoty.

Przy setkach tysięcy złoty kredytu, marża banku wyższa o kilka lub kilkanaście setnych procenta może oznaczać koszt zobowiązania wyższy o tysiące bądź nawet dziesiątki tysięcy złotych. Nie warto więc ryzykować, że popełni się błąd i wybierze mało atrakcyjny kredyt. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie trzeba płacić za profesjonalne wsparcie żadnych opłat czy prowizji.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *