Categories Finanse

Dlaczego skorzystanie z usług doradcy finansowego się opłaca?

Wielu osobom przyjdzie swoim życiu przynajmniej raz podejmować jakąś ważną decyzję w zakresie kredytów, ubezpieczeń czy inwestycji. Doskonałym przykładem jest tutaj kredyt hipoteczny – to długoterminowe, poważne zobowiązanie, którego nie można wybierać na chybił trafił i które wiąże się ze sporą ilością formalności. Zarówno w przypadku kredytu mieszkaniowego, jak i innych produktów finansowych, jedno z pierwszych pytań, które się w związku z nimi nasuwają, jest: załatwiać wszystko samodzielnie, czy z pomocą eksperta?

Mówiąc o ekspercie, ma się zazwyczaj na myśli osobę wykonującą zawód doradcy finansowego. Wiele osób dotychczas skorzystało z usług takich specjalistów i je poleca, jeśli jednak ktoś nie ma doświadczenia w tym zakresie, może się zastanawiać, czy rzeczywiście warto. W takim razie, dlaczego skorzystanie z usług niezależnego doradcy finansowego się opłaca? Czy jest on pracownikiem banku? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Kim jest niezależny doradca finansowy?

W pierwszej kolejności warto wskazać, że, jeśli doradca finansowy tytułuje się “niezależnym”, jest to jasny sygnał, że nie współpracuje on z tylko jednym bankiem, a z wieloma różnymi instytucjami. Jest to bardzo ważne, jeśli ktoś jeszcze nie wie, do którego banku konkretnie chce się zwrócić i liczy, że doradca wyselekcjonuje dla niego najlepszą ofertę spośród wielu dostępnych w danym momencie propozycji.

Dla niezależnego doradcy kluczowe jest przede wszystkim zadowolenie klienta i jego satysfakcja z warunków umowy. Dzięki partnerstwu z różnymi instytucjami, niezależnie od tego, na którą ofertę klient się zdecyduje, będzie on mógł liczyć na wynagrodzenie (jako że wypłaca je bank w formie prowizji). W związku z tym nie trzeba się obawiać, że ekspert będzie promował tylko jedną konkretną instytucję kosztem klienta.

Zalety kredytu z pomocą doradcy finansowego

Przede wszystkim doradca finansowy Warszawa daje pewność, że proces zaciągania zobowiązania przebiegnie maksymalnie szybko i sprawnie. Wesprze w poradzeniu sobie ze wszystkimi formalnościami związanymi z kredytem, takimi jak przygotowanie wniosku czy zebranie niezbędnych dokumentów. Zadba także o wyselekcjonowanie najkorzystniejszej oferty i przeprowadzi negocjacje z bankiem.

Warto wskazać, że poza kredytami (na przykład hipotecznymi, ale też konsolidacyjnymi i nie tylko), taki doradca może doradzić i pomóc także w kwestii znalezienia innych produktów finansowych i skorzystania z nich. Mowa tutaj między innymi o ubezpieczeniach, a także wszelkiej maści produktach inwestycyjnych. Ogółem mówiąc, doradcy finansowi zajmują się wszelkimi kwestiami związanymi z powiększaniem majątku lub jego zabezpieczeniem.

Ekspert Finansowy Warszawa
ul. Stanisława Moniuszki 1
00-014 Warszawa woj. mazowieckie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *