Doradca finansowy, czyli darmowa pomoc przy kredycie i nie tylko

Doradca finansowy, czyli darmowa pomoc przy kredycie i nie tylko

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kredytu nie trzeba zaciągać samodzielnie – można poprosić o pomoc specjalistę, który zajmuje się tym tematem na co dzień i ma w jego zakresie dużą wiedzę oraz doświadczenie. Inni kojarzą taką możliwość, ale unikają jej z obawy przed potencjalnymi kosztami.

Warto jednak wiedzieć, że przy wyborze niezależnego doradcy finansowego nie tylko nie trzeba liczyć się z żadnymi opłatami (doradca bowiem otrzymuje wynagrodzenie z innego źródła, o czym opowiemy dokładnie poniżej), ale wręcz przeciwnie. Można liczyć na spore oszczędności względem kredytu, który prawdopodobnie udałoby się pozyskać samodzielnie. Jest to więc opcja, nad którą warto się zastanowić.

Jak przebiega współpraca z doradcą finansowym?

W przypadku zaciągania kredytu ze wsparciem specjalisty, nie ma mowy o zgadywaniu czy niedokładności. Wykwalifikowany doradca finansowy Kraków zawsze rozpoczyna współpracę od dokładnego zapoznania się ze sprawą i ustalenia, jakie są możliwości finansowej danej osoby oraz jej oczekiwania. Dopiero wtedy, kiedy posiada już wszystkie najważniejsze informacje, wyszukuje idealną ofertę kredytu, dopasowaną do indywidualnych okoliczności.

Jednocześnie doradca czerpie z doświadczenia zgromadzonego na przestrzeni wielu lat pracy w zawodzie. Pozwala mu to działać szybko i skutecznie. Po zaakceptowaniu przez klienta propozycji kredytu, przechodzi on do wspierania go we wszystkich formalnościach związanych z kredytem.

To kluczowy element współpracy, dzięki któremu cały proces pozyskiwania kredytu staje się wygodniejszy i mniej stresujący dla klienta. Samodzielne wypełnianie wniosku o kredyt czy też innych dokumentów związanych z kredytem bywa niełatwe, zwłaszcza, jeśli mowa nie na przykład o kredycie gotówkowym, a o kredycie hipotecznym, który charakteryzuje się wysokim poziomem skomplikowania.

O czym warto pamiętać, wybierając doradcę finansowego?

Decydując się na skorzystanie z usług doradcy finansowego, warto postawić na takiego, który jest doradcą niezależnym. W tym przypadku niezależność oznacza bycie związanym nie z jedną, a z wieloma instytucjami finansowymi, co pozwala przedstawiać potencjalnym kredytobiorcą znacznie większą ilość ofert.

Taki doradca cechuje się bezstronnością i kieruje się przede wszystko dobrem klienta, a więc tym, żeby jego kredyt był jak najkorzystniejszy – nie zyskiem określonego banku. Co więcej, jego wynagrodzenie jest pokrywane przez kredytodawcę w ramach prowizji za wsparcie w procesie zaciągania zobowiązania, więc kredytobiorca nie doświadcza bezpośrednio żadnych kosztów związanych ze skorzystaniem z usług eksperta.

Ekspert Finansowy Kraków
ul. Bracka 2
31-005 Kraków
woj. małopolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *