Categories Finanse

Dotacje unijne dla firm – jak je zdobyć?

Jeśli Twoja firma potrzebuje wsparcia finansowego, dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z dotacji unijnych dla firm. Finansowanie w takiej formie dostępne jest dla przedsiębiorców z różnych sektorów i branż. W jaki sposób pozyskać pieniądze od Unii potrzebne do rozwoju biznesu? Przeczytaj nasz artykuł!

Dotacje unijne cieszą się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Nic dziwnego – dostępne w ich ramach kwoty potrafią stanowić solidne wsparcie, które sprawia, że firma wreszcie może rozwinąć skrzydła. Warunki, jakie należy spełnić w celu otrzymania środków unijnych również nie powinny stanowić wielkiej przeszkody. Taki sposób finansowania jest dostępny zarówno dla firm od dawna istniejących na rynku, jak i tych nowych. Dotacje dla nowych firm to świetne rozwiązanie, kiedy firma potrzebuje pomocy finansowej na początku swojej drogi do sukcesu. Co należy zrobić, aby uzyskać wymarzone wsparcie? W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalisty. Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej. 

Dotacje unijne dla firm – pomoc eksperta

Zanim przejdziesz do ubiegania się o dotację, musisz najpierw wybrać odpowiedni program unijny, w ramach którego Twoja firma będzie miała szansę na uzyskanie pomocy. Staranie się o wsparcie unijne to proces składający się z kilku etapów. Przed złożeniem wniosku z niezbędnymi załącznikami konieczne jest zweryfikowanie, czy firma spełnia wymagania stawiane przez politykę horyzontalną UE oraz inne kryteria stawiane przez programy unijne. Już na tym etapie przyda się pomoc eksperta, który przeprowadzi nas przez wszystkie niezbędne czynności i zadba o to, by firma spełniała wszystkie wymagane kryteria. Sporządzenie wniosku może być pewnym wyzwaniem, z którym doświadczony ekspert bez problemu sobie poradzi.

Dobry biznesplan kluczem do sukcesu

Ważnym elementem wniosku o dotację unijną w przypadku firm jest biznesplan kredyt. Celem tego dokumentu jest wskazanie szans, jakie posiada dana działalność gospodarcza oraz zysków, jakie będzie osiągać w przyszłości przy założeniu, że otrzyma wsparcie, o które się ubiega. Biznesplan ma udowodnić organom, od których zależy przyznanie środków, że firma ma duże szanse na sukces. We właściwie przygotowanym biznesplanie powinny znaleźć się takie elementy jak analiza SWOT, plan marketingowy, plan sprzedażowy, czy wskaźnik efektywności inwestycji. Ekspert pomagający nam w uzyskaniu dotacji zajmie się przygotowaniem takiego dokumentu. Dzięki temu znacznie zwiększymy swoje szanse na sukces i zdobędziemy potrzebne firmie pieniądze.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *