Categories Finanse

Jak wybrać dobrego doradcę finansowego? Praktyczne wskazówki

Wybór dobrego doradcy kredytowego wielu osobom może wydawać się trudnym zadaniem. Warto jednak pamiętać, że im szybciej znajdziemy taką osobę, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ może nam ona pomóc w najmniej oczekiwanym momencie, gdy nie będziemy mieli zbyt wiele czasu na szukanie eksperta, który pomoże nam w sprawach kredytowych. Z pomocą dobrego doradcy finansowego możesz zaoszczędzić czas, nerwy, a także pieniądze. Zanim jednak zdecydujesz się na usługi konkretnej osoby sprawdź, czy będzie Ci ona w stanie profesjonalnie doradzić. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Skorzystaj z poleceń znajomych

Jednym ze sposobów na znalezienie dobrego doradcy finansowego jest zapytanie znajomych, czy mogą polecić nam jakąś osobę. Korzystanie z rekomendacji to świetny sposób na to, aby zgromadzić wokół siebie specjalistów z różnych branż – nie tylko finansowej. Doradcy finansowi często zdobywają nowych klientów właśnie dzięki poleceniom. Nie ma się co dziwić, ponieważ dobre i rzetelne opinie są skuteczną reklamą w wielu branżach. Eksperci dbają o dobrą opinię, dlatego z pewnością dołożą wszelkich starań, aby osoba, która trafiła do nich z polecenia, była usatysfakcjonowana z usług. Zapytaj osoby w swoim otoczeniu czy mogą polecić Ci dobrego doradcę finansowego. Jeśli tak to dowiedz się, dlaczego polecają właśnie tę osobę i co przesądziło o tym, że są oni zadowoleni z jej usług.

Umów się na spotkanie z doradcą

Jednym z lepszych sposobów na sprawdzenie, czy odpowiada nam dany doradca finansowy, jest spotkanie się z nim osobiście. Doradca powinien zrobić na Tobie dobre wrażenie, musi być kulturalny, życzliwy, rzeczowy, a także pewny tego, co robi. Doradca finansowy we Wrocławiu zagwarantuje Ci wsparcie podczas całego procesu ubiegania się o kredyt, a także odpowie na Twoje pytania. Już podczas pierwszego spotkania będziesz mógł stwierdzić czy chcesz współpracować akurat z taką osobą. Oczywiście przed spotkaniem na żywo możesz zapoznać się z referencjami danej osoby oraz opiniami na jej temat w internecie. Ostateczną decyzję dotyczącą współpracy najlepiej jest jednak podjąć na żywo, poznając osobiście doradcę finansowego.

Zapytaj, w czym specjalizuje się dany doradca finansowy

Jeśli chcesz uzyskać kredyt hipoteczny, to zdecyduj się na usługi doradcy finansowego, który specjalizuje się w pozyskiwaniu właśnie tego typu zobowiązań. Podobnie sprawa wygląda w przypadku innych rodzajów zobowiązań finansowych. Zawsze wybieraj usługi osób, które specjalizują się w danym obszarze branży finansowej. Dzięki temu zyskasz pewność, że współpracujesz z osobą, która zna się na rzeczy.

Ekspert Finansowy Wrocław

ul. Powstańców Śląskich 95
53-332 Wrocław
woj. dolnośląskie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *