Categories Finanse

Konsolidacja chwilówek po terminie – czy jest możliwa?

Wiele osób nie jest w stanie obiektywnie ocenić swojej zdolności finansowej i zaciąga zobowiązania, które przekraczają ich możliwości. Na taką sytuację duży wpływa ma również łatwość uzyskania pożyczki krótkoterminowej udzielanej przez firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego, czyli tak zwanej chwilówki.

Nieterminowe regulowanie zadłużeń wiąże się z naliczaniem odsetek oraz stresującymi sytuacjami związanymi z windykacją. Jednym z rozwiązań, które może okazać się skutecznym ratunkiem dla osoby zadłużonej, jest konsolidacja chwilówek.

Co to jest konsolidacja chwilówek?

Jest to produkt finansowy, który umożliwia połączenie, czyli konsolidację, co najmniej dwóch zobowiązań finansowych w jedno. W przypadku uzyskania pożyczki konsolidacyjnej termin spłaty zostaje wydłużony, a więc rata jest niższa.

Często jest to jedyne rozwiązanie, które pozwala na wyjście z długów. Istotną kwestią jest także aspekt psychologiczny. Poczucie odzyskiwania kontroli nad finansami i własnym życiem sprawia, że wraca nam chęć do życia, która przez długi została porządnie nadszarpnięta.

Rata pożyczki konsolidacyjnej powinna być ustalana na zasadzie kompromisu. Pożyczkobiorca powinien starannie przemyśleć, jaka kwota pozwoli mu normalnie funkcjonować, czyli opłacać bieżące rachunki. Błędna decyzja może się okazać katastrofalna w skutkach. Bez wątpienia ogromną korzyścią konsolidacji jest również uproszczenie czynności związanych ze spłacaniem zadłużenia.

W przypadku konsolidacji chwilówek klient spłaca tylko jedną ratę, czyli formalności są ograniczone do minimum. Gdy pożyczkobiorca miał na głowie kilka czy kilkanaście zobowiązań, pamiętanie o wszystkich wpłatach w określonych terminach było nie lada wyzwaniem.

Kto może skorzystać konsolidacji zobowiązań?

Połączenie różnych zobowiązań finansowych w jedno to rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy mają trudności z realizowaniem spłat pożyczek w terminach. Nie można jednak zapomnieć, że konsolidacja chwilówek to produkt finansowy, na którym firmy pożyczkowe zarabiają. Są więc naliczane opłaty.

Ich wysokość jest ustalana przez firmy indywidualnie zgodnie z ich wewnętrzną polityką, dlatego oferta dotycząca tego samego zadłużenia może wyglądać inaczej w różnych firmach. Z tego względu przed podjęciem ostatecznej decyzji warto prześledzić rozwiązania proponowane przez różnych pożyczkodawców i wybrać opcję najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb i oczekiwań.

W przypadku pożyczek po terminie należy liczyć się z odmową banków. Instytucje bankowe skrupulatnie sprawdzają historię kredytową swoich klientów, dlatego osoby, które nie spłacają terminowo swoich zobowiązań, nie uzyskają wsparcia finansowego.

Wymagania wobec klientów są mniej restrykcyjne w firmach pożyczkowych sektora pozabankowego. Niekorzystna historia kredytowa nie jest przeciwskazaniem do udzielenia pożyczki konsolidacyjnej i osoby odrzucone przez bank podpisują umowę z instytucjami pozabankowymi.

Nie oznacza to jednak, że firmy z tego sektora nie stawiają klientom żadnych wymagań. Dłużnicy, którzy chcą skorzystać z produktu, jakim jest konsolidacja chwilówek po terminie, muszą udowodnić, przedstawiając odpowiednie dokumenty, że mają stałe źródło dochodu. Respektowana jest umowa o pracę, umowa zlecenie oraz umowa o dzieło. Można również przedstawić zaświadczenie o przyznanej rencie lub emeryturze. 

Konsolidacja pożyczek po terminie stanowi często najskuteczniejsze rozwiązanie kłopotów finansowych. Trzeba jednak pamiętać, że im szybciej skorzystamy z takiego rozwiązania, tym niższe będą jego koszty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *