Categories Finanse

Szybka gotówka z faktur – faktoring dla małej firmy

Małe firmy często znajdują się pomiędzy metaforycznym młotem a kowadłem – muszą wystawiać faktury z odroczonym terminem płatności, aby nie stracić klientów, ale z drugiej strony brak natychmiastowych wpływów z faktur może doprowadzić do utraty płynności i poważnych problemów finansowych. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się faktoring dla małej firmy. Na czym on polega i dlaczego warto z niego skorzystać?

Jak działa faktoring dla małych firm?

Faktoring to nic innego, jak zbywanie faktur na rzecz firmy faktoringowej w zamian za gotówkę. Cały proces, od podjęcia decyzji o sprzedaży faktury, do otrzymania wpłaty na konto, jest bardzo prosty i szybki. Można go skondensować do trzech prostych kroków:

  1. Założenia konta na platformie firmy faktoringowej Monevia (krok ten pomijamy, jeśli zrobiliśmy to już wcześniej).
  2. Sprzedaży wybranej faktury (lub faktur – możliwa jest sprzedaż zarówno pojedynczych sztuk, jak i całych pakietów) za pośrednictwem platformy online.
  3. Otrzymania wpłaty na konto bankowe.

Jak widać, nie powinno zająć nam to dużo czasu, a przy tym wszystko jest łatwe i intuicyjne. Co ważne, rejestracja w serwisie jest całkowicie darmowa, a cały proces sprzedaży faktur jest przeprowadzany całkowicie wirtualnie. W związku z tym potrzebną gotówkę można uzyskać bez wychodzenia z domu, nawet tego samego dnia.

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu dla małych firm?

Nawet chwilowa utrata płynności finansowej jest dla małych firm niezwykle groźna. Czekanie na opłatę przez kontrahenta nawet jednej czy dwóch faktur może oznaczać brak możliwości wypłaty wynagrodzeń, zapłacenia rachunków czy własnych zobowiązań wobec innych kontrahentów. Krótko mówiąc, sytuacja firmy może szybko drastycznie się pogorszyć.

Monevia oferuje faktoring zarówno małym firmom, jak i jednoosobowym działalnościom gospodarczym, a nawet popularnym w ostatnim czasie start-upom. Od pierwszej faktury ich limit kwotowy na transakcje wynosi aż 50 tysięcy złotych, co powinno okazać się więcej niż wystarczające. Małe firmy może ucieszyć w szczególności fakt, że nie będzie miało miejsca obliczanie ich zdolności kredytowej, a więc niskie obroty nie zdyskwalifikują ich ze skorzystania z usługi. Nie będzie potrzebne również okazanie wyciągu z firmowego konta bankowego.

Nie da się także nie wspomnieć o uproszczonych formalnościach i braku weryfikacji tego, w jaki sposób wykorzystane zostaną wypłacone środki. Zakup towarów czy usług, inwestycje, wypłata wynagrodzeń, opłacenie składek ZUS – firma nie będzie w tą kwestię w żaden sposób wnikała.

1 comment

Miłosz says:

Wartościowy wpis. Tym bardziej że nie każdy wie, że faktoring jest również dla mikrofirm. Zaskoczyło mnie to, więc umówiłem się na konsultację w Bibby Financial Services, bo tak naprawdę nie wiedziałem, czy faktoring przyda się w mojej firmie. Okazuje się, że chyba w każdej się przyda – kto by nie chciał pieniędzy za zrealizowanie usługi od razu po wystawieniu faktury?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *