Categories Kredyty

Jak pozbyć się starego, drogiego kredytu?

Warunki na rynku kredytów i pożyczek potrafią znacznie się zmieniać na przestrzeni lat. Wynika to zarówno z faktu, że poszczególne instytucje finansowe konkurują ze sobą o klientów, jak i ze zmian w prawie oraz w wysokości stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Oznacza to, że kredyt zaciągnięty kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu może obecnie być już bardzo drogi i nieatrakcyjny, w porównaniu do kredytów, które obecnie znajdują się w ofertach banków. Pojawia się w związku z tym jedno kluczowe pytanie: jak pozbyć się starego, drogiego kredytu?

Refinansowanie kredytu

Kredyt refinansowy działa na bardzo prostej zasadzie. Nowy kredytodawca w naszym imieniu spłaca całą kwotę pozostała do spłaty, tym samym uwalniając nas od zobowiązania wobec dotychczasowego wierzyciela, a następnie spłacamy kredyt już w innym banku, na innych, korzystniejszych zasadach.

Do zalet kredytu refinansowego należy możliwość znacznego wydłużenia okresu spłaty, a tym samym zmniejszenia wysokości comiesięcznej raty. W ten sposób regulowanie zobowiązania na czas nie będzie dla nas wyzwaniem, a co miesiąc na koncie pozostanie większa kwota. Do każdego kredytu refinansowego podchodzi się indywidualnie, tak, aby dopasować jego warunki do możliwości i potrzeb finansowych danego kredytobiorcy.

Szczegółowe informacje na temat tego produktu bankowego znaleźć można tutaj: https://habzafinanse.com.pl/kredyt-refinansowy/. To warty rozważenia sposób na pozbycie się starego, uciążliwego długu i zamienienie go na nowe, wygodne do terminowej spłaty zobowiązanie.

Jak refinansować kredyt na korzystnych warunkach?

Kredyt refinansowy znajduje się w ofertach licznych banków, w związku z czym, chcąc go zaciągnąć, możemy stanąć przed nie lata dylematem. Celem refinansowania kredytu jest zamiana go na atrakcyjniejszy, w związku z tym zdecydowanie nie powinniśmy na kredycie refinansowym przepłacać. Kluczowa jest przede wszystkim wysokość rat. Trudno jest jednak podjąć właściwą decyzję, nie posiadając niezbędnej wiedzy i doświadczenia. Co więcej, wyszukiwanie właściwego kredytu i załatwianie wszelkich formalności może zająć nam sporo cennego czasu.

Rozwiązaniem tego problemu jest zwrócenie się o pomoc w refinansowaniu zobowiązania do dobrego pośrednika kredytowego. Zadba on o to, aby kredyt został nam przyznany na optymalnych warunkach, szybko i bez zbędnych formalności. Koniecznie sprawdź, na jakie warunki możesz liczyć. Ze wsparciem wykwalifikowanego eksperta możliwe jest refinansowanie nawet bardzo wysokich kwot, bez dodatkowych zabezpieczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *