Categories Kredyty

Jak wyjść z zadłużenia

Mam problem

Tak dokładnie, tak. Aby zacząć wychodzić na prostą musimy przyznać, że mamy problem. Przecież to nikt inny, jak my sami, wzięliśmy kredyt. O ile na jednym by się skończyło pewnie nie mielibyśmy dziś problemu. Jednakże kolejny i kolejny kredyt sprawił, że teraz zastanawiamy się jak wyjść z zadłużenia. Musimy uświadomić sobie, że kredyt to nie jedyna szansa na zdobycie pieniędzy. Owszem, często jest to najprostsza droga do szybkiej gotówki. Jednak każde zaciągnięte zobowiązania wiąże się z obowiązkiem jego spłaty. Nigdy też nie oddajemy tyle ile pożyczyliśmy, a znacznie więcej. Na tym właśnie polega każdy kredyt czy pożyczka. Zarówno bank jak i instytucja pozabankowa pożyczają nam pieniądze za pieniądze i na tym właśnie zarabiają.

Kolejny krok

Jeśli już wiemy co jest przyczyną naszych problemów i chcemy wyjść z zadłużenia, musimy zacząć od „własnego podwórka”. Zastanówmy się w jaki sposób przyciągnąć do naszego domu więcej pieniędzy. Może to być praca dodatkowa bądź nadgodziny w naszej aktualnej pracy. Pamiętajcie jednak, że te pieniądze są nam potrzebne na jak najszybsze spłacenie zależności, a nie na przyjemności. Aby wyjść z zadłużenia warto także sprzedać niepotrzebne rzeczy i ubrania, które tylko zalegają nam w szafie. Często jeszcze nowe i z metkami mogą komuś posłużyć, a nam dać szansę na dodatkowy zarobek. W wielu sytuacjach to nadal może nie być wystarczające. Co więc mamy zrobić? Jak wyjść z zadłużenia?

Jak wyjść z zadłużenia

Jeśli suma miesięcznych rat w dalszym ciągu przekracza nasze możliwości finansowe, aby wyjść z zadłużenia warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym. Ma on na celu połączenie wszystkich naszych aktualnych zobowiązań w jeden kredyt. Dzięki wydłużeniu okresu kredytowania oraz ujednoliceniu warunków kredytu, daje on nam możliwość zmniejszenia wysokości miesięcznej raty. Nowa rata będzie dostosowana do naszych aktualnych możliwości finansowych, a zatem będziemy w stanie ją regularnie spłacać. Należy bowiem pamiętać, że aby wyjść z zadłużenia, nie możemy generować dodatkowych kosztów. Jeśli jednak nie będziemy spłacać naszych zobowiązań w terminie wynikającym z umowy kredytu, nasz dług wobec banku szybko wzrośnie. Nie tylko coraz trudniej będzie nam wyjść z pętli kredytów, ale i staniemy się dla banku mało wiarygodnym klientem i w przyszłości możemy mieć problem z otrzymaniem kredytu.

1 comment

Realista says:

Ten tekst powinni przeczytać wszyscy, którzy myślą o zaciągnięciu kredytu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *