Categories Kredyty

Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia kredytu?

Chcesz wziąć swój pierwszy kredyt i zastanawiasz się jakie dokumenty są Ci potrzebne? W zależności od rodzaju kredytu dokumentów, których będzie wymagać od Ciebie bank, będzie więcej, lub też mniej. Warto jeszcze przed pierwszą wizytą w banku dowiedzieć się jakie dokumenty musisz zebrać, aby móc rozpocząć procedurę ubiegania się o kredyt jak najszybciej.

Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia kredytu gotówkowego?

Każdy bank może wymagać od Ciebie dostarczenia różnych dokumentów. Istnieje jednak kilka podstawowych, które wymaga każdy bank i warto zabrać je ze sobą na wizytę w banku.

Do wzięcia kredytu gotówkowego niezbędny będzie Ci dokument tożsamości. Dowód osobisty to dokument, którego bank używa do podstawowej weryfikacji kredytobiorcy. Należy też wypełnić wniosek kredytowy i złożyć go w banku.

Możesz być pewny, że bank będzie wymagał od Ciebie potwierdzenia dochodów i tego, czy są one stałe i wystarczą na spłatę zobowiązania. Niezbędne będzie Ci zaświadczenie o dochodach, a także umowa o pracę. Niektóre banki mają też w ofercie kredyty dla osób pracujących na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. W takim przypadku musimy udowodnić, że mamy płynność finansową. Bank może też wymagać od nas oświadczenia od pracodawcy na temat zatrudnienia i wyciągów z konta bankowego.

Kredyt na PIT

Kredyt na PIT sprawne finansowanie przy minimum formalności właśnie tak banki reklamują ten produkt bankowy. Wiele banków oferuje możliwość wzięcia kredytu tylko dzięki dokumentowi tożsamości i rocznemu zeznaniu podatkowemu.

PIT zawiera wszystkie niezbędne informacje, które wykorzystywane są podczas analizy zdolności kredytowej. Nie musisz martwić się o zaświadczenie o dochodach czy też inne dokumenty. Dzięki temu procedura jest przyśpieszona, a kredytobiorca nie musi dostarczać całej teczki dokumentów, aby uzyskać kredyt.

Kredyt na PIT to produkt, który jest ograniczony czasowo, w większości banków można z niego skorzystać jedynie do maja lub czerwca. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby jak najszybciej uzyskać kredyt, bez załatwiania wielu dokumentów to może to być rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

Kredyt na PIT sprawne finansowanie przy minimum formalności może zachęcać, jednak pamiętaj, że bank może w razie wątpliwości poprosić Cię o dostarczenie dodatkowych dokumentów. Z takiej oferty mogą skorzystać osoby zatrudnione na umowę o pracę, które otrzymują PIT 11. Osoby samozatrudnione lub prowadzące własną działalność gospodarczą mogą nie otrzymać kredytu tylko na podstawie zeznania podatkowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *