Categories Kredyty

Kiedy jest mowa o trudnym kredycie

Trudny kredyt

Z pojęciem trudny kredyt spotykamy się gdy mówimy o trudnościach związanych z jego pozyskaniem. Kiedy natomiast starania o kredyt mogą być utrudnione? Przede wszystkim wtedy kiedy nasz historia kredytowa widoczna w BIK pozostawia wiele do życzenia, bo np. spłacaliśmy wcześniejsze zobowiązania, niestety po terminach. Ponadto, nasza sytuacja finansowa znacznie pogorszyła się od czasu kiedy otrzymaliśmy wcześniejszą pożyczkę, z tego też powodu obecnie nie jesteśmy jej w stanie spłacać. To wszystko wpływa na to, że nasza zdolność kredytowa już nie jest gwarancją  tego, że bez problemu otrzymamy kredyt, który pozwoli nam uregulować wcześniejsze zobowiązania i dostosować nową ratę do naszych aktualnych możliwości finansowych. Tak najprościej mówimy o trudnym kredycie.

 

Kredyt konsolidacyjny

Jest to jeden z popularniejszych trudnych kredytów. Korzystamy z niego wtedy, kiedy raty wszystkich kredytów, które mamy miesięcznie do spłaty, znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe. Oznacza to również, że nasze wcześniejsze zobowiązania nie są spłacane terminowo. Jest to trudny kredyt dlatego, że nasza zdolność kredytowa jest na bardzo złym poziomie. Nasza historia kredytowa już nie jest bez zarzutów, a sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie wszystkich zobowiązań z osobna. O kredyt konsolidacyjny staramy się najczęściej dopiero wtedy kiedy nie tylko jesteśmy zadłużeni, ale i nie spłacamy należności w terminach. Dlatego, że trudno będzie nam pozyskać konsolidację, mówimy o trudnym kredycie. Jedną z trudniejszych konsolidacji jest kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek.

 

Kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek

Jak doskonale wiemy otrzymać chwilówkę jest znacznie łatwiej niż kredyt. Oznacza, że bez problemu możemy dostać kilka chwilówek, bez sprawdzania historii kredytowej i sytuacji finansowej. Popaść w zadłużenie z powodu chwilówek jest niezmiernie prosto. Ponadto, pożyczki te są znacznie droższe aniżeli kredyt bankowy. Pożyczamy niewiele, a do spłaty mamy dużo więcej. Już kilka rat chwilówek może wpędzić nas w niezłe kłopoty. Możemy jednak wyjść z pętli chwilówek i starać się o kredyt na ich spłatę. Z tego powodu, że jest to trudny kredyt i wymaga sporych umiejętności negocjacyjnych i wiedzy, nie należy starać się o niego w pojedynkę. W celu pozyskania trudnego kredytu, jakim jest kredyt ma spłatę chwilówek, należy zwrócić się do profesjonalnego pośrednika kredytowego.

 

Do trudnych kredytów należy także kredyt na spłatę ZUS i US, konsolidacja kart kredytowych czy pożyczka bez zdolność kredytowej.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *