Categories Kredyty

Czy zadłużona firma ma szansę otrzymać kredyt?

Czasami może okazać się, że nawet niekoniecznie z naszej winy sytuacja finansowa naszej firmy znacznie się pogorszy. W takim wypadku często sięgamy po pożyczki i kredyty, aby mieć środki na bieżące działanie przedsiębiorstwa. Bywa, że mamy już do spłaty kilka różnych zobowiązań, a mimo to pojawi się konieczność zaciągnięcia kolejnego. Czy jeśli nasza firma jest już zadłużona, tracimy szanse na uzyskanie kredytu?

Kredyt w banku dla firm zadłużonych

Wnioskowanie o kredyt dla firm zawsze wiąże się z ogromną ilością formalności. Bank będzie oczekiwał od nas dostarczenia dokumentów potwierdzających dochodowość przedsiębiorstwa i to, że nie zalega ze składkami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Prześwietlona zostanie także historia kredytowa przedsiębiorstwa. Co to oznacza? Jeśli w ostatnim czasie nie możemy pochwalić się dużymi dochodami lub wręcz firma przynosi jedynie straty, ciężko nam będzie uzyskać kredyt w banku. Zwłaszcza, jeśli zdarzyło nam się wcześniej nie spłacać zadłużeń w terminie. Jeśli jednak firma ma już kilka zobowiązań, ale spłaca je na czas i wciąż dobrze zarabia nie powinny one stać na przeszkodzie pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt.

Pożyczki oddłużeniowe dla firm

Kredyt dla firm bez zaświadczeń w banku po prostu nie występuje. Bez weryfikacji stanu finansowego przedsiębiorstwa po prostu nie może się obejść, bowiem bank nie chce się narażać na straty. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku firm pożyczkowych. Niektóre z nich deklarują, że nie sprawdzają historii kredytowej firmy w ogóle, a zamiast wielu zaświadczeń wystarczy im tylko oświadczenie o dochodach firmy. Spotkać się można także z dedykowanymi ofertami pożyczek dla firm zadłużonych, gdzie tym bardziej status finansowy firmy nie będzie miał dużego znaczenia.

Warto jednak pamiętać, że pożyczki w instytucjach pozabankowych będą zawsze oferowane na mniej atrakcyjnych warunkach niż kredyty w banku. Ich zaletą jest większa wygoda, szybkość rozpatrzenia wniosku i mniej wymagań wobec firmy, natomiast musimy liczyć się z dużymi kosztami pożyczki. Mowa tu zarówno o oprocentowaniu, jak i wszelkich kosztach dodatkowych. Warto więc zapoznać się z jak największą liczbą ofert różnych firm pożyczkowych, aby niepotrzebnie nie przepłacić. Należy także dokładnie przeczytać jakąkolwiek umowę przed jej podpisaniem, aby sprawdzić, czy na pewno jej zawartość jest zgodna z wcześniejszymi ustaleniami.

Niestety, kredyt dla firm bez zaświadczeń jest tylko marzeniem. Banki zawsze wymagały i będą wymagały dużej ilości formalności, ale rekompensują to dobrymi parametrami kredytów. Firmy pożyczkowe są droższe, ale za to mają szansę uzyskać od nich fundusze również firmy mocno zadłużone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *