Czy zadłużona firma ma szansę otrzymać kredyt?

Czy zadłużona firma ma szansę otrzymać kredyt?

Czasami może okazać się, że nawet niekoniecznie z naszej winy sytuacja finansowa naszej firmy znacznie się pogorszy. W takim wypadku często sięgamy po pożyczki i kredyty, aby mieć środki na bieżące działanie przedsiębiorstwa. Bywa, że mamy już do spłaty kilka różnych zobowiązań, a mimo to pojawi się konieczność zaciągnięcia kolejnego. Czy jeśli nasza firma jest już zadłużona, tracimy szanse na uzyskanie kredytu?

Kredyt w banku dla firm zadłużonych

Wnioskowanie o kredyt dla firm zawsze wiąże się z ogromną ilością formalności. Bank będzie oczekiwał od nas dostarczenia dokumentów potwierdzających dochodowość przedsiębiorstwa i to, że nie zalega ze składkami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Prześwietlona zostanie także historia kredytowa przedsiębiorstwa. Co to oznacza? Jeśli w ostatnim czasie nie możemy pochwalić się dużymi dochodami lub wręcz firma przynosi jedynie straty, ciężko nam będzie uzyskać kredyt w banku. Zwłaszcza, jeśli zdarzyło nam się wcześniej nie spłacać zadłużeń w terminie. Jeśli jednak firma ma już kilka zobowiązań, ale spłaca je na czas i wciąż dobrze zarabia nie powinny one stać na przeszkodzie pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt.

Pożyczki oddłużeniowe dla firm

Kredyt dla firm bez zaświadczeń w banku po prostu nie występuje. Bez weryfikacji stanu finansowego przedsiębiorstwa po prostu nie może się obejść, bowiem bank nie chce się narażać na straty. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku firm pożyczkowych. Niektóre z nich deklarują, że nie sprawdzają historii kredytowej firmy w ogóle, a zamiast wielu zaświadczeń wystarczy im tylko oświadczenie o dochodach firmy. Spotkać się można także z dedykowanymi ofertami pożyczek dla firm zadłużonych, gdzie tym bardziej status finansowy firmy nie będzie miał dużego znaczenia.

Warto jednak pamiętać, że pożyczki w instytucjach pozabankowych będą zawsze oferowane na mniej atrakcyjnych warunkach niż kredyty w banku. Ich zaletą jest większa wygoda, szybkość rozpatrzenia wniosku i mniej wymagań wobec firmy, natomiast musimy liczyć się z dużymi kosztami pożyczki. Mowa tu zarówno o oprocentowaniu, jak i wszelkich kosztach dodatkowych. Warto więc zapoznać się z jak największą liczbą ofert różnych firm pożyczkowych, aby niepotrzebnie nie przepłacić. Należy także dokładnie przeczytać jakąkolwiek umowę przed jej podpisaniem, aby sprawdzić, czy na pewno jej zawartość jest zgodna z wcześniejszymi ustaleniami.

Niestety, kredyt dla firm bez zaświadczeń jest tylko marzeniem. Banki zawsze wymagały i będą wymagały dużej ilości formalności, ale rekompensują to dobrymi parametrami kredytów. Firmy pożyczkowe są droższe, ale za to mają szansę uzyskać od nich fundusze również firmy mocno zadłużone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *