Kredyt konsolidacyjny – jakie dokumenty? część I

Kredyt konsolidacyjny – jakie dokumenty?  część I

KREDYT KONSOLIDACYJNY JAKIE DOKUMENTY część I

Kredyt konsolidacyjny jest bardziej sformalizowany aniżeli zwykły kredyt. Kredyt konsolidacyjny jest także kredytem trudniejszym. Dzieje się tak w dużej mierze przez to, że o kredyt konsolidacyjny staramy się mając już wcześniejsze zadłużenia.

KIEDY KREDYT KONSOLIDACYJNY

Często w życiu dzieje się tak, że postanowimy wziąć kredyt. Zwyczajnie wiele zakupów, które dokonujemy nie byłaby możliwa bez instytucji kredytu. Bierzemy kredyt bo możemy sobie na to pozwolić. Nie jest też tajemnicą, że kredyt to swojego rodzaju pożyczka. Biorąc kredyt zwyczajnie pożyczamy pieniądze od banku, które później będziemy musieli oddać. Poza kapitałem, który pożyczamy i musimy zwrócić, płacimy także za obsługę kredytu. a zatem oddajemy więcej niż pożyczamy. Jak się okazuje samo wzięcie kredytu z pozoru trudne, okazuje się najłatwiejszą częścią tego procesu. Często nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie doświadczymy tego w praktyce, jak trudne jest spłacanie comiesięcznych rat kredytu. Kiedy zostaje nam udzielony kredyt i nie mamy żadnych trudności, często decydujemy się na kolejny i kolejny. Jednak życie niesie ze sobą różne scenariusze. Kiedy dochodzimy do sytuacji, w której nie jesteśmy z różnych przyczyn, w stanie spłacać naszych zobowiązań jest dla nas ratunek w postaci konsolidacji kredytów. Łączymy w ten sposób kilka kredytów w jeden.

KONSOLIDACJA KREDYTÓW

Kredyt konsolidacyjny zapewni nam to, że bank spłaci za nas dotychczasowe kredyty. Nie otrzymamy pieniędzy bezpośrednio do ręki. Pieniądze z kredytu konsolidacyjnego trafią bezpośrednio do naszych wierzycieli. Jednym kredytem będziemy w stanie spłacić nasze dotychczasowe zadłużenie. W jego miejsce będziemy mieli do spłaty jedną ratę kredytu konsolidacyjnego.

KREDYT KONSOLIDACYJNY JAKIE DOKUMENTY

Tak samo jak każdy bank oferuje nam inne warunki kredytowania, tak samo oczekuje od nas innych dokumentów gdy występujemy z wnioskiem o udzielenie kredytu. Poza szczególnymi wymaganiami konkretnego banku, z całą pewnością w każdym nich niezbędne będzie nam:
– jeden lub dwa dokumenty ze zdjęciem w celu weryfikacji naszej tożsamości,
– zaświadczenie z zakładu pracy o naszych zarobkach bądź w przypadku osób prowadzących działalność pozarolniczą zaświadczenie o niezaleganiu z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne oraz podatków,
– wyciąg z naszego konta osobistego,
– dokumenty potwierdzające wcześniej zaciągnięte zobowiązania, które chcemy skonsolidować,
– historia spłaty wcześniejszych zobowiązań,
– numerów rachunków bankowych, na które wpłacamy raty poszczególnych kredytów,
– w przypadku gdy staramy się o uzyskanie kredytu konsolidacyjnego hipotecznego bank będzie od nas żądał również udokumentowania faktu, że jesteśmy właścicielami nieruchomości pod zastaw, której bierzemy kredyt oraz udokumentowanie faktu ustanowienia hipoteki na tę nieruchomość na rzecz banku.

Wpis sponsorowany dla https://habzafinanse.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *