Categories Kredyty

Kredyt na działalność gospodarczą – gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Prowadzenie działalności gospodarczej to nieustanne przychody i wydatki. Część środków przeznacza się na inwestycje, a część na niespodziewane wydatki. Samodzielne zaoszczędzenie środków nie zawsze jest jednak możliwe, gdy więc ich brakuje, warto zgłosić się do https://habzafinanse.com.pl/, w której zespół doświadczonych profesjonalistów pomaga znaleźć najlepszą, dostępną na rynku ofertę kredytu. Jest to możliwe dzięki szczegółowej analizie dostępnych możliwości, które zostają dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czym jest kredyt na działalność gospodarczą?

Kredyt na działalność gospodarczą to uzyskane od banku zobowiązanie finansowe, które pozwala spożytkować otrzymane środki na wydatki firmowe. Produkt umożliwia zatem dowolne przeznaczenie środków, które można wydać na bieżące potrzeby firmy lub na kluczowe dla jej rozwoju, ważne i zaplanowane, inwestycje.

Zasady udzielenia kredytu na działalność gospodarczą przypominają te, które obowiązują przy pożyczce gotówkowej od banku. Zasadnicza różnica polega na tym, że kredyt przeznaczony na działalność nie dotyczy osoby prywatnej, a przedsiębiorcy, który musi spożytkować uzyskane środki na cele związane z prowadzoną przez siebie działalnością.

Kredyt na działalność gospodarczą, a ocena zdolności kredytowej

Każdy kredyt zaciągany w banku – czy to przez osobę prywatną, czy przedsiębiorcę – wymaga skrupulatnego zbadania zdolności kredytowej wnioskującego. Poszczególne banki dokonują niezbędnej oceny na podstawie różnych czynników, które mogą punktować odpowiednio wyżej lub niżej. Spowodowane jest to odmienną polityką prowadzoną w poszczególnych placówkach. Część czynników jest jednak zawsze brana pod uwagę. Na ocenę zdolności kredytowej przedsiębiorcy, który stara się uzyskać kredyt na działalność gospodarczą, wpływ ma:

  • dochód i wydatki firmy związane z jej utrzymaniem (w tym również aktualnie spłacane zobowiązania przez przedsiębiorstwo);
  • historia kredytowa firmy;
  • długość stażu firmy na rynku.

Warto przy tym pamiętać o tym, że bardzo ważną kwestię odgrywa staż firmy na rynku. Młode przedsiębiorstwa, które mają mniej niż rok, dość często odnotowują straty, albo upadają. To właśnie z tego powodu większość banków wprowadziła wymóg istnienia firmy na rynku co najmniej 12, 18 lub nawet 24 miesiące. Spełnienie tego warunku zmniejsza ewentualne ryzyko pojawienia się kłopotów finansowych w danym przedsiębiorstwie.

Co zrobić, aby uzyskać dobrą ofertę kredytu przeznaczonego na działalność gospodarczą?

Samodzielne znalezienie dobrej oferty kredytu na działalność gospodarczą nie jest takie proste. Wymaga sporej ilości czasu, cierpliwości oraz wiedzy dotyczącej dostępnych produktów bankowych. Niestety, nawet poświęcenie sporej ilości czasu nie zagwarantuje Ci znalezienia atrakcyjnej oferty pożyczki od banku.

Warto zatem skupić się na tym co wychodzi Ci najlepiej – prowadzeniu biznesu, a kwestie związane z poszukiwaniem dobrej oferty kredytu lepiej zostawić profesjonalistom. Doświadczony zespół z Habza Finanse dokładnie przeanalizuje zdolność kredytową Twojej firmy, a następnie wskaże możliwe do uzyskania oferty pożyczek od banków. W razie konieczności specjaliści podejmą ważne negocjacje, dzięki którym uzyskasz najlepszą ofertę kredytu z atrakcyjnymi warunkami spłaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *