Categories Kredyty

Kredyt w banku spółdzielczym – najważniejsze informacje

Banki spółdzielcze są bardzo popularne w naszym kraju i co ciekawe jest ich znacznie więcej niż tych komercyjnych. W momencie, gdy chcemy zaciągnąć kredyt, nie zastanawiamy się zanadto czy bank, w którym chcemy wziąć kredyt, jest spółdzielczy czy też nie. Kierujemy się w tym przypadku renomą danej placówki, a także ofertą, jaką nam zaproponowała. Jednak czy kredyt w banku spółdzielczym jest równie dobry, jak ten w banku komercyjnym? Zobacz jak dostać kredyt w banku spółdzielczym i czym się on charakteryzuje https://habzafinanse.com.pl/kredyt-w-banku-spoldzielczym-co-trzeba-o-nim-wiedziec/.

Bank spółdzielczy – co to jest?

Bank spółdzielczy charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jego najważniejszym celem nie jest jak największy zysk, jego zasięg jest ograniczony oraz oferuje proste oferty bez zbędnych dodatków. W momencie, gdy bank komercyjny ma za zadanie generować jak największe przychody, to w banku spółdzielczym klient może otrzymać lepsze warunki umowy. Jest tak, ponieważ placówki tego typu nie precyzują stopnia zysku, co pozwala im przyjąć bardziej przyjazną wobec klientów politykę. Ważny jest też fakt, że kapitał banków spółdzielczych pochodzi od ich członków, jest to więc kapitał Polski, który nie jest związany z zagraniczną korporacją.

Co oferują banki spółdzielcze?

Banki spółdzielcze, w porównaniu do banków komercyjnych mają dość ograniczoną ofertę. Można tam znaleźć przede wszystkim kredyty gotówkowe i hipoteczne, karty kredytowe i możliwość prowadzenia rachunku. Co ciekawe placówki tego typu powoli się rozwijają i starają się wprowadzać coraz to nowsze produkty, które są w stanie zainteresować i przyciągnąć nowych klientów. Coraz więcej banków spółdzielczych posiada np. aplikacje mobilne, które są praktycznie standardem w dzisiejszych czasach.

Kredyt w banku spółdzielczym – co warto wiedzieć?

Z reguły w banku spółdzielczym, który nie jest czysto nastawiony na zysk, możemy liczyć na atrakcyjniejsze oferty kredytów. Warunki w takiej placówce mogą znacznie różnić się od tych, które przedstawiane są w bankach komercyjnych, a pracownicy są bardziej elastyczni, jeśli chodzi o negocjacje. Jeśli zastanawiasz się nad kredytem w banku spółdzielczym, to zwróć uwagę na oprocentowanie. Najczęściej jest ono mniejsze niż w banku komercyjnym, co może mieć niebagatelne znaczenie w przypadku kredytów na wysokie sumy. Jednak czy jest to wybór bezpieczny? W końcu bank komercyjny często wzbudza większe zaufanie ze względu na swoją renomę. Należy pamiętać o tym, że banki spółdzielcze ze względu na politykę, jaką przyjęły, są bardziej narażone na potencjalne problemy finansowe. Nie oznacza to jednak, że należy unikać takich instytucji. Więcej informacji o kredycie w banku spółdzielczym znajdziesz na https://habzafinanse.com.pl/kredyt-w-banku-spoldzielczym-co-trzeba-o-nim-wiedziec/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *