Categories Kredyty

Kredyty przez internet

Kredyt przez Internet? To brzmi jak tani chwyt reklamowy! Okazuje się jednak, że w większości przypadków jest to możliwe. Dużą część formalności związanych z załatwianiem kredytu jesteśmy w stanie wykonać z pomocą komputera z dostępem do sieci, a wszelkie niezbędne do podpisania dokumenty dostaniemy pod sam nos do domu za pośrednictwem wysyłanego przez bank kuriera.

Oczywiście nie każdy kredyt uda nam się załatwić w ten sposób. Mimo wszystko za pomocą Internetu łatwiej będzie nam podjąć decyzję o zaciągnięciu zobowiązania kredytowego i dokonać niezbędnych kalkulacji. Przez Internet możemy oszacować naszą zdolność kredytową, dzięki której dowiemy się na jaką kwotę kredytu możemy liczyć, jak wysokie będą nasze raty lub ile miesięcznie musimy zarobić, aby spokojnie spłacać kredyt i żyć w miarę normalnie.
Przez Internet bez problemu złożymy wniosek o kredyt gotówkowy czy samochodowy. Nieco więcej formalności banki i instytucje finansowe wymagają przy udzielaniu kredytu budowlanego i pożyczek hipotecznych. Najmniej zachodu będzie nas kosztowało wnioskowanie o tzw. kredyt bez sprawdzania BIK czyli pożyczkę udzielaną bez konsultacji z Biurem Informacji Kredytowej. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko otrzymać gotówkę, a w przeszłości opóźniali się ze spłacaniem kredytu.

Za pośrednictwem sieci WWW nie załatwimy sobie na pewno kredytu preferencyjnego. Ten szczególny rodzaj zobowiązania finansowego mogą otrzymać tylko wybrane grupy spoņeczne, a formalności kredytowe są w tym przypadku bardzo rozbudowane. Nic dziwnego, skoro do kredytu preferencyjnego dopłaca budżet państwa, przez co pozwala rodzinom sfinansować zakup nieruchomości i przetrzymać najgorszy okres spłacania kredytu, kiedy to większą część rat stanowią odsetki.

Kredyty przez Internet to dzisiejsza rzeczywistość. Możemy nie tylko skonsultować oferty różnych banków, porozmawiać w sieci z doradcą kredytowym czy zapoznać się z formalnościami. Wypełnienie wniosku o kredyt zajmie nam kilka minut, pozwoli zatem zaoszczędzić czas, który normalnie stracilibyśmy na wyprawę do banku i stanie w kolejkach. Nie dajmy się jednak naciągnąć oszustom. Kradyt przez Internet jest możliwy do pewnego momentu. Bez naszego podpisu pod umową, który poświadcza zgodę na wszelkie postanowienia umowy – nie powinniśmy otrzymać ani złotówki z kredytu.

Kalkulator Kredytowy to przydatne narzędzie w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty kredytowej. Tak jak w przypadku większości produktów, ceny w różnych bankach mogą się między sobą sporo różnić. Nieraz są to poważne sumy zatem przed wyborem powinno się porównać parę propozycyj.

Na wielkość raty kredytu ma wpływ wiele składników takich jak: Wielkość kredytu, oprocentowanie, okres kredytowania, rodzaj rat, cel kredytowania (nieruchomość/auto/drobne wydatki), dodatkowe ubezpieczenie, prowizja, marża. Wszystkie te zmienne różnią się w poszczególnych bankach, co utrudnia nam obliczenie właściwej wielkości raty w warunkach domowych.

Jak działają kalkulatory kredytowów?

Kalkulator kredytowy wyświetla zestawienie propozycyj w postaci rankingu, wskutek współpracy z bieżącą bazą danych poszczególnych banków. Na bazie propozycji kredytowej i danych wprowadzonych przez użytkownika, algorytm kalkulatora jest w stanie wyznaczyć aktualną miesięczną sumę jaką będziemy płacić przy wyznaczonych warunkach kredytowania. Kalkulator opisuje poszczególne oferty w kolejności: od najniższej do najwyższej raty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *