Categories Kredyty

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt firmowy?

Aby firma mogła ciągle się rozwijać, należy stale inwestować w nią pieniądze. Nowe sprzęty, zatrudnienie pracowników, szkolenia, wynajem lokalu – to i jeszcze sporo innych rzeczy kosztuje i wielu przedsiębiorców zastanawia się skąd brać na to wszystko pieniądze. Rozwiązaniem może być kredyt dla firm, który jest dostępny w większości banków. Bogata oferta przygotowana z myślą o przedsiębiorcach może być szansą na rozwinięcie biznesu i finansowanie działalności firmy. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając kredyt firmowy, aby podjąć jak najlepszą decyzję.

Rodzaje kredytu dla firm

Przedsiębiorca, który potrzebuje pieniędzy na firmowe inwestycje lub po prostu na bieżące wydatki firmy może wybierać spośród wielu rodzajów zobowiązań finansowych. W ofercie banków można obecnie znaleźć wiele rodzajów kredytów i są to m.in.: kredyt dla nowych firm, kredyt gotówkowy, kredyt inwestycyjny, kredyt obrotowy, kredyt bez zaświadczeń. Każdy rodzaj kredytu charakteryzuje się własnymi parametrami i zastosowaniem.

Na przykład kredyt obrotowy można przeznaczyć na bieżącą działalność firmy np. zakup towarów oraz surowców do produkcji. Z kolei kredyt inwestycyjny, to zobowiązanie, które może pomóc Ci w sfinansowaniu dalszego rozwoju firmy. Pieniądze pozyskane w ramach kredytu inwestycyjnego można przeznaczyć np. na zakup nowego sprzętu, maszyn lub modernizację siedziby firmy.

Koszty kredytu dla firm

Jeśli już wiesz, jaki rodzaj kredytu Cię interesuje, to należy przeanalizować koszty takiego zobowiązania. W tym przypadku istotne jest oprocentowanie kredytu, na które składa się stawka WIBOR oraz marża, którą ustala bank. Marżę można negocjować, dlatego istnieje szansa na to, aby nieco zaoszczędzić na kredycie firmowym. To, jaką ofertę zaproponuje Ci bank, zależy w dużej mierze od zdolności i historii kredytowej firmy. Porównując oferty z różnych miejsc, zwróć też uwagę na opłaty stałe i jednorazowe. Niektóre instytucje finansowe przewidują dodatkowe opłaty za przyznanie kredytu, wcześniejszą spłatę czy też rozpatrzenie wniosku.

Różnorodność ofert bankowych jest obecnie na tyle duża, że niektórzy przedsiębiorcy mogą mieć problem z wyborem najlepszego kredytu. Na szczęście istnieje coś takiego jak ranking kredytów firmowych. W takim miejscu można w szybki sposób sprawdzić, gdzie znajduje się obecnie najlepsza oferta kredytu firmowego. Ranking przedstawia okres spłaty, kwotę i oprocentowanie konkretnych kredytów, dzięki czemu łatwiej będzie Ci znaleźć kredyt dopasowany do potrzeb Twojej firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *