Categories Kredyty

Najbardziej luksusowe samochody

Człowiek może posiadać wielką fortunę, drogą biżuterię, nawet kilka ogromnych domów i willi na plaży, ale nic nie wskazuje na jego wysoki status społeczny, tak jak robi to samochód. Jest zawsze w zasięgu wzroku, gdziekolwiek on się pojawi, bez względu na to, co robi, zawsze jest w samochodzie, a inni zwracają na to uwagę.

Uznane za najbardziej luksusowe samochody na świecie

Jaguar XJ

Elegancki, sportowy i wyrafinowany Jaguar uwodzi wspaniałym wzornictwem, urzeka komfortem, luksusem i dynamiką oraz zadziwia zaawansowanymi technologiami. Zmienia standardową ideę samochodu sportowego klasy premium. Model ma luksusowe, przestronne wnętrze, którego każdy detal dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach.

W tym modelu producent całkowicie odrzucił stare tradycje i przedstawili nowy model XJ. Podstawowy silnik jest znacznie zmodernizowany to turbodiesel 3.0 o mocy 275 koni mechanicznych. Przyspiesza do setki w 6,4 sekundy. Koszt samochodu – od 480 000 złotych.

Maserati Quattroporte Sport GT S

Luksusowa limuzyna sportowa Quattroporte zwana nowym kamieniem milowym w historii luksusu limuzyn sportowych. Projektanci nadali samochodowi sportowe podejście, zachowując łączność z oryginalnym projektem. Samochód ten jest wyposażony w ośmiocylindrowy silnik w kształcie litery „V” o pojemności 4,7 litra, który zapewnia 433 konie mechaniczne. Do setki przyspiesza w 5,1 sekundy. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć samochód to 285 km / h. Koszt samochodu wynosi około 560 000 złotych.

Aston Martin DB9

Jest to rasowy angielski samochód sportowy o najwyższym poziomie komfortu. Aston Martin to połączenie unikalnej postaci z bezwzględną koncepcją konstruowania. DB9 to zespolenie tradycyjnych i zaawansowanych technologii, nowoczesnych składników i wykorzystanie najlepszych materiałów. Ten luksusowy samochód jest wyposażony w potężny silnik V12 o objętości 6 litrów, i 477 koni mechanicznych.

Wyposażony w mechaniczną sześciostopniową skrzynię biegów lub sześciobiegową automatyczną z innowacyjną technologią zmiany biegów. Przyspiesza do 100 kilometrów na godzinę w 4,6 sekundy, a maksymalna prędkość to 305 kilometrów na godzinę. Koszt samochodu wynosi od 640 000 złotych.

Mercedes McLaren SLR Roadster

Najdroższy roadster firmy Daimler Chrysler jest montowany z włókna węglowego, co zapewnia pasażerom wysoki poziom ochrony i wytrzymałość karoserii. Drzwi są na zawiasach i otwierają się w przód i w tył. Samochód to lekki kabriolet z napędem elektrycznym.

Po otwarciu zatrzasku dachu automatycznie zwija się w 10 sekund. Pod maską roadstera pracuje 5,5-litrowy silnik o pojemności 626 koni mechanicznych, co pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do 332 km / h i przyspieszenie do setki w zaledwie 3,8 sekundy. Koszt samochodu – od 2 100 000 złotego polskiego.

Bugatti Veyron

Ta superszybka firma Bugatti, to najpotężniejszy i najszybszy samochód na świecie, dopuszczony do użytku na drogach publicznych. W sumie wyprodukowano nie więcej niż 300 sztuk. Objętość silnika W16 z czterema turbosprężarkami wynosi 7993 cm3. Moc silnika wynosi od 1020 do 1040 koni mechanicznych.

Maksymalna prędkość Bugatti Veyron wynosi 407 kilometrów na godzinę, czas przyspieszania do 100 km / h wynosi 2,5 sekundy, do 200 km / h – 7,3, a do 300 – 16,7 sekundy. Zajmuje pierwsze miejsce w zużyciu paliwa, zużywając 125 litrów na 100 kilometrów. W Europie ceny Bugatti Veyron zaczynają się od 1 miliona euro, czyli 4 286 000,00 PLN.

Lamborghini Aventador LP700-4

Lamborghini Aventador LP700-4 jest bardziej ewolucyjny niż rewolucyjny. Przede wszystkim Aventador jest podobny do modelu Reventon, ale generalnie wygląda niesamowicie sam w sobie. Inżynierowie zwrócili szczególną uwagę na zmniejszenie masy samochodu. W konstrukcji supersamochodu powszechnie stosuje się włókno węglowe, dzięki czemu masa sucha maszyny wynosi zaledwie 1 575 kg.

Wysokiej, jakości materiały znajdują zastosowanie w dekoracji, w tym w dwukolorowej skórze. Silnik został opracowany na nowo jest to 6,5-litrowy silnik V12, o mocy 700 koni mechanicznych. Maksymalna prędkość super samochodu wynosi 350 km / h, a przyspieszenie na 100 km/h wynosi tylko 2,9 sekundy. Koszt samochodu zaczyna się od 1 092 675,00 PLN.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *