Categories Kredyty

Niezależny Doradca Finansowy ile kosztuje?

Znalezienie korzystnego kredytu to nie lada wyzwanie – szczególnie dla osoby, która nie ma w tym temacie zbyt dużego doświadczenia. Niestety brak wiedzy oraz nieprzemyślane zaciągnięcie zobowiązania finansowego może doprowadzić do poważnych kłopotów finansowych. Trudności w spłacie wysokich rat zobowiązania czy bardzo wysokie oprocentowanie kredytu, to kwestie, z którymi na co dzień zmaga się wielu Polaków. Na szczęście można tego w łatwy sposób uniknąć dzięki pomocy doradcy finansowego.

Coraz więcej osób korzysta z takiej pomocy po to, aby podjąć świadomą decyzję w sprawie kredytu. Pozostaje jednak pytanie, ile kosztuje pomoc niezależnego doradcy finansowego? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Czym zajmuje się doradca finansowy?

Jak sama nazwa wskazuje, doradca finansowy zajmuje się doradzaniem swoim klientom w sprawach związanych z finansami, a najczęściej z kredytem. Taka osoba udziela profesjonalnej pomocy przy wyborze najlepszej oferty, składaniu wniosku oraz uzyskaniu zobowiązania finansowego. Głównym celem doradcy finansowego powinno być jak najlepsze doradzenie klientowi w sprawie kredytu. Powinien on wziąć pod uwagę indywidualną sytuację swojego klienta, czyli jego zarobki oraz to, jakie ma możliwości, jeśli chodzi o spłatę danego kredytu.

Na samym początku współpracy doradca zapoznaje się więc z potrzebami osoby, która się do niego zgłosiła. Na tej podstawie może on przystąpić do poszukiwania najlepszej oferty, która będzie skrojona na miarę potrzeb kredytobiorcy. Doradca finansowy może Ci udzielić cennych wskazówek i rad w całym procesie ubiegania się o kredyt. Wyjaśni Ci on kwestie, które są zawarte w umowie kredytowej, a są one dla Ciebie niejasne. Zaletą korzystania z pomocy takiej osoby jest też to, że może ona wynegocjować korzystniejsze warunki spłaty np. niższe oprocentowanie i marżę. Nie jest to jednak pomoc darmowa.

Ile kosztuje pomoc niezależnego doradcy finansowego?

Ciężko jest jednoznacznie określić, ile kosztuje skorzystanie z usług niezależnego doradcy finansowego. Jest tak, ponieważ wszystko zależy od warunków, które ustali się na samym początku współpracy. W wielu przypadkach pierwsza konsultacja z taką osobą jest całkowicie darmowa. Czasem też niezależny doradca finansowy nie będzie kosztował Cię nic, ponieważ koszty pokrywają banki, z którymi podjął on współpracę. Jest to więc korzystne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na profesjonalnej pomocy, ale nie chcesz poświęcać zbyt wiele gotówki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *