Categories Kredyty

Pilne wsparcie finansowe bez baz BIK-u oraz KRD

Brak spłaty rat zaciągniętego długu może prowadzić do poważnych problemów. W takiej sytuacji jesteśmy narażeni nie tylko na kary, lecz także na wpisanie na listy dłużników. Warto zdać sobie sprawę z tego, że taki wpis drastycznie zmniejsza nasze szanse na uzyskanie jakiejkolwiek pożyczki bądź kredytu. Aby zapobiec temu niezbyt optymistycznemu scenariuszowi warto jest świadomie i rozsądnie decydować się na wszelkie pożyczki.

Bazy BIK-u oraz KRD – czym tak właściwie one są?

Podczas zaciągania zdecydowanej większości kredytów bądź pożyczek zostajemy wpisani do różnych baz, które zbierają informacje o naszych pożyczkach i kredytach. Najbardziej popularne w Polsce bazy to BIK oraz KRD. Bazy te działają niezależnie od siebie i nie wymieniają się zebranymi danymi. Warto wiedzieć, że zarówno BIK, jak również KRD gromadzą te informacje, które są przekazywane przez firmy lub konsumentów, przetwarzają je i udostępniają na życzenie. Istnieją jednak pewne różnice pomiędzy tymi dwoma instytucjami, które warto jest poznać.

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to instytucja założona przez Związek Banków Polskich oraz prywatne banki. Dostęp do danych zgromadzonych przez BIK mają banki, SKOK-i oraz firmy pożyczkowe. Instytucja ta gromadzi dane związane z zaciągniętą przez nas pożyczką. Są to zarówno pozytywne dane, jak również negatywne. Warto być świadomym tego, że do BIK-u trafia każdy kredytobiorca lub pożyczkobiorca – bez względu na to, czy spłaca on dług w terminie, czy też nie.

Jeżeli chodzi o KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów, to jest to Biuro Informacji Gospodarczej, które zostało założone w Polsce. Instytucja ta zajmuje się przede wszystkim gromadzeniem negatywnych danych dotyczących spłaty naszych zobowiązań. Jeśli zatem posiadasz dług, z którego spłatą rat zaczynasz zalegać, wówczas (po odpowiednim terminie) możesz zostać wpisany do KRD.

Czy możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego bez wpisu do baz?

W przypadku posiadania niezbyt dobrej historii kredytowej bank zwykle odmawia nam udzielenia kredytu. Wpływ na taką historię mają różne czynniki. Czy jednak odmowa spowodowana niespełnieniem pewnych kryteriów uniemożliwia nam uzyskanie jakiejkolwiek pożyczki? Niekonieczne.

W ofercie firm pożyczkowych możemy znaleźć pożyczkę bez BIK-U, dzięki której uzyskamy środki finansowe w przypadku posiadania długu. Jeśli potrzebujesz pilnie gotówki na nagłe wydatki i chcesz dowiedzieć się gdzie i w jaki sposób uzyskać pożyczkę bez BIK-u – kliknij tutaj i sprawdź. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *