Categories Kredyty

Pożyczka leasingowa – na czym polega?

Aktualnie oferta większości banków jest na tyle rozbudowana, że każdy kredytobiorca powinien znaleźć coś dla siebie. Możemy wybierać spośród wielu rodzai produktów finansowych, które pomogą nam sfinansować różne inwestycje. Za pożyczone pieniądze możemy kupić samochód, zbudować dom, wyjechać na wymarzone wakacje czy też spłacić swoje ługi i spłacać tylko jedną, niższą ratę. Istnieje też kilka rodzai kredytów i pożyczek, o których mało kto wie. Przykładem jest pożyczka leasingowa, która może zainteresować wiele osób. Zobacz, co to jest i czy warto ją wziąć.

Czym jest pożyczka leasingowa?

Pożyczka leasingowa łączy w sobie cechy kredytu oraz leasingu. Tego typu produkt można znaleźć w firmach leasingowych, co ciekawe wbrew nazwie nie oferują jej ani banki, ani prywatne firmy pożyczkowe. Pożyczkę leasingową można zaciągnąć stosunkowo szybko i nie jest to aż takie trudne jak ubieganie się o kredyt w banku. Firmy leasingowe z reguły stosują prostsze procedury weryfikacji swoich klientów niż banki i w łagodniejszy sposób podchodzą do oceny kredytowej swoich klientów.

Co ciekawe sam leasing nie wpływa też na zdolność kredytową. Inaczej wygląda to jednak w przypadku pożyczki leasingowej, która zawiera kilka elementów tradycyjnego kredytu. Osoba, która weźmie pożyczkę leasingową, musi być przygotowana na to, że taka informacja trafia do BIK, czyli Biura Informacji Kredytowej. Może to bezpośrednio wpłynąć na Twoją zdolność kredytową dlatego warto wziąć to pod uwagę.

Zabezpieczenie pożyczki leasingowej

Zabezpieczenie pożyczki leasingowych stanowi przedmiot, który finansowany jest ze środków takiej pożyczki. Istnieje jeszcze kilka innych sposobów na zabezpieczenie takiej pożyczki, jednak to rozwiązanie jest zdecydowanie najpopularniejsze. Zabezpieczenie pożyczki może też przybierać formę weksla, cesji ubezpieczenia lub cesji z dotacji. Cesja z dotacji dotyczy pożyczek, które są udzielane w ramach dotacji unijnych.

Na co można wziąć pożyczkę leasingową?

Większość osób kojarzy leasing z samochodami i jest to jak najbardziej słuszne skojarzenie. Pożyczki leasingowe są najczęściej zaciągane na samochody, ale można z ich pomocą sfinansować też inne rzeczy. Pieniądze z takiej pożyczki można przeznaczyć na inne środki trwałe np. na sprzęt medyczny lub budowlany. Jest to więc ciekawa propozycja dla firm, które do wykonywania swojej działalności potrzebują drogiego i specjalistycznego sprzętu. Pożyczkę leasingową możesz sfinansować też środki transportu do swojej firmy przewozowo-transportowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *