Categories Kredyty

Zalety konsolidacji pożyczek

W dzisiejszych czasach coraz częściej i chętniej się zapożyczamy. Nie zadłużamy się też tylko w sytuacjach podbramkowych. Coraz częściej korzystamy z kredytów, pożyczek czy chwilówek w sytuacjach, w których potrzebujemy finansowania wakacji czy prezentów świątecznych. W związku z tym, że na ogół zaciągnięcie zobowiązania jest coraz szybsze, łatwiejsze i niejednokrotnie w tym celu nie musimy nawet wychodzić z domu, robimy to coraz chętniej. Wraz z wzrostem zainteresowania pożyczkami, wzrasta też odsetek osób, które mają problem ze spłacaniem comiesięcznych rat. Rzadko jest tak, że mamy tylko jedną pożyczkę. Zazwyczaj jest ich kilka. Oddzielnie każda rata nie sprawia nam problemu, jednak gdy jest ich kilka, suma ich może stanowić problem dla domowego budżetu. Co zrobić, by pomimo posiadanych zobowiązań płacić mniej?

Zalety konsolidacji pożyczek

Konsolidacja to nic innego jak połączenie swoich zobowiązań w jedno. Rata jest niższa – często znacznie, jednak sam okres spłaty zostaje wydłużony. Największą zaleta konsolidacji jest więc to, że płacimy co miesiąc mniej. Jest to dla nas mniejsze obciążenie finansowe, dzięki któremu możemy żyć bardziej komfortowo, bez konieczności podporządkowania wszystkiemu spłacie rat. Konsolidacja jest czymś tak popularnym, że dziś nie dotyczy tylko i wyłącznie zadłużeń jakie posiadamy w bankach. Spotkać się możemy z firmami, które posiadają w swojej ofercie konsolidację pożyczek, czy chwilówek, gdzie podczas procedowania wniosku nie jest brana pod uwagę historia w BIK.

Oczywiście posiadając pożyczki pozabankowe możemy spłacić je zaciągając w tym celu kredyt gotówkowy w banku na dowolny cel bądź kredyt konsolidacyjny (dowiedz się o nim więcej tu). Jednak, aby to zrobić trzeba spełnić dwa ważne warunki. Należy mieć zdolność kredytową, która jest określana przez każdą instytucję finansową, a także pozytywną historię w BIK. W przypadku, gdy nie spełniamy chociaż jednego z tych warunków, nie mamy możliwości zaciągnąć kredytu w banku. Dlatego w tym przypadku powinniśmy korzystać z pomocy profesjonalnych doradców kredytowych.

Jakie dokumenty są potrzebne do konsolidacji pożyczek?

Aby móc ubiegać się o konsolidację swoich zobowiązań, musimy udowodnić firmie finansowej to, że będziemy w stanie spłacać zobowiązanie. W tym celu należy przedstawić dokumenty potwierdzające dochód. Może być to zaświadczenie o dochodach, zawierające średnią z ostatnich trzech miesięcy lub w przypadku emeryta lub rencisty, ostatnią waloryzację. Często wymagane jest dodatkowo potwierdzenie wpływu wynagrodzenia czy świadczenia na rachunek bankowy. Chcąc zaciągnąć pożyczkę konsolidacyjną powinniśmy wziąć z sobą wszystkie umowy pożyczek, które chcemy spłacić. Dokumenty powinny zawierać numery umów, a także i rachunki do ich spłaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *