Categories Kredyty

ZANIM WEŹMIESZ KREDYT

CZY KREDYT JEST MI POTRZEBNY

Często decydujemy się na wzięcie kredytu bo chcemy mieć określoną ilość gotówki tu i teraz, bądź kupić jakąś rzecz już dziś. Nawet nie zastanawiamy się nad innymi możliwościami ponieważ kredyt jest najszybszym i najłatwiejszym rozwiązaniem. Oczywiście zdarzają się sytuacje kiedy kredyt jest jedynym rozwiązaniem. Przykładowo kiedy nie mamy żadnych oszczędności i popsuje nam się lodówka najrozsądniejsze jest wziąć kredyt, a nie oszczędzać na nią przez pół roku, bo co zrobimy bez niej przez tyle czasu. Kiedy chcemy pozyskać gotówkę na rozwój naszej firmy i inwestycję, aby w konsekwencji więcej zarabiać, musimy także ponieść koszty. W tej sytuacji również musimy podjąć jakieś ryzyko i kredyt może być dobrym rozwiązaniem. Kiedy jednak w reklamie zobaczyliśmy super cienki nowy telefon, a w ręku trzymamy praktycznie identyczny, ale uważamy, że ten nowy jest nam potrzebny od zaraz bo inaczej nasz świat legnie w gruzach. Nie mamy tyle gotówki więc decydujemy się na wzięcie kredytu. Czy nie uważacie, że jest to tylko i wyłącznie nasza zachcianka, na którą powinniśmy zapracować? Kredyt to zobowiązanie, do którego powinniśmy podejść uzbrojeni chociaż w podstawową wiedzę. Dla niektórych pewnie jest to śmieszne jednak uwierzcie, że nie musicie daleko szukać osoby, która ma duże zadłużenie bo wybrała łatwą i szybką metodę na spełnienie marzeń, zamiast rozsądnie podejść do tematu i sprawdzić czy stać ją na kolejny kredyt.

POJĘCIE KREDYTU

Kredyt to umowa zawierana pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Wywołuje skutki dla obu stron umowy. Poprzez zawarcie umowy kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy pieniądze. Umowa kredytu określa czas kredytowania, wysokość przekazywanych do dyspozycji kredytobiorcy środków oraz  cel, an który zostaną wydatkowane. Kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z przekazanych mu do dyspozycji środków pieniężnych na warunkach określonych w umowie. Ponadto zgadza się na zwrot kwoty kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych w harmonogramie spłat terminach oraz pokrycia kosztów dodatkowych kredytu.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ ZANIM ZDECYDUJEMY SIĘ NA KREDYT

Zanim weźmiemy kredyt należy przemyśleć czy nie ma innej możliwości pozyskania gotówki. Należy bowiem pamiętać, że poprzez umowę kredytu bank sprzedaje nam pieniądze na pieniądze. Niczego nie dostajemy, a zatem również za kredyt będziemy musieli bankowi zapłacić. Biorąc kredyt, na określonych warunkach i w określonych terminach, musimy oddać pożyczone środki pieniężne oraz ponieść koszty oprocentowania, obsługi kredytu oraz kosztów dodatkowych. Biorąc kredyt warto o tym pamiętać. Nie ma to na celu zniechęcenie was do instytucji kredytu, a raczej do podejmowania świadomych wyborów. Kredyt jest dla ludzi i są sytuacje, w których warto bądź nie ma innej możliwości, aniżeli wzięcie kredytu. Najważniejsze jednak to wiedzieć na czym polega oraz z czym wiąże się podpisanie umowy kredytu, a na pewno nie popadniecie w pasmo zadłużenia bowiem zawsze przed podjęciem decyzji realnie ocenicie swoją sytuację i w razie gdy będziecie wiedzieli, że nie spłacicie terminowo zadłużenia nie zdecydujecie się na kredyt.

Wpis sponsorowany dla https://habzafinanse.com.pl/

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *