Categories Pożyczki

Dlaczego warto brać pożyczki gotówkowe?

Pożyczki gotówkowe nie są w Polsce produktem niszowym, a wręcz cieszą się sporą popularnością – co roku decyduje się na ich zaciągnięcie ogromna grupa osób. Są jednak również osoby, które do wszelkich zobowiązań finansowych podchodzą bardzo sceptycznie i decydują się ich unikać, nawet w sytuacji, kiedy dodatkowe środki są im mocno potrzebne. W takim razie, dlaczego warto brać pożyczki gotówkowe? Czym się one charakteryzują i jakie są ich zalety?

Formalności ograniczone do minimum

Pożyczki gotówkowe coraz częściej sprowadzają się do wypełnienia prostego wniosku, potwierdzenia swojej tożsamości i oczekiwania na decyzję potencjalnego pożyczkodawcy. Rzeczony wniosek będzie “pytał” nie tylko o nasze dane osobowe, ale też między innymi wysokość dochodów, formę zatrudnienia, czy długość obowiązywania umowy, w oparciu o którą jesteśmy zatrudnieni.

Jak widać, formalności zostały w dużej mierze ograniczone do minimum – obecnie często nie trzeba nawet przedstawiać zaświadczenia o wysokości dochodów od pracodawcy, a wystarczające jest nasze własne oświadczenie lub ewentualnie wyciąg z naszego konta bankowego.

Pożyczka gotówkowa to szybkie pieniądze

Osoby, którym szczególnie zależy na czasie, z pewnością zainteresuje fakt, że pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń to środki w 1 dzień. Niekiedy każda chwila ma znaczenie, a gotówka potrzebna jest w zasadzie “na już”. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych według wielu ludzi wiąże się ze sporą ilością formalności i trwa zbyt długo, ale w rzeczywistości już od dawna tak nie jest.

Dzięki nowoczesnej technologii i wyższym standardom obsługi klienta, aktualnie możliwe jest udzielanie pożyczek na odległość, tak więc pożyczkobiorca nie musi nawet wychodzić z domu, oraz w bardzo krótkim czasie. Wszystko to przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa, ochrony danych i całego procesu zawierania umowy.

Duża różnorodność

Kolejny aspekt pożyczek gotówkowych, o którym warto wspomnieć, to ich duża różnorodność. Ofert jest bardzo wiele, dzięki czemu mamy możliwość wybrania tej, która jest najbliższa naszym potrzebom i wymaganiom. Chodzi tutaj przede wszystkim o okres spłaty (może być zarówno bardzo krótki, jak i stosunkowo długi), a także wysokość pożyczki.

Można spotkać się ze stwierdzeniem, że jeśli zależy nam na dużej kwocie, to jedyną opcją jest kredyt, a pożyczki umożliwiają pożyczenie jedynie niewielkich sum. Nie jest to jednak prawda. Pożyczki gotówkowe mogą opiewać nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych, co powinno zadowolić również wymagających pożyczkobiorców. Oczywiście, istnieje także możliwość pożyczenia jedynie niewielkiej kwoty, jeśli to na tym nam zależy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *