Pożyczka a zatrudnienie – jak wykonywana praca wpływa na możliwość uzyskania pożyczki?

Pożyczka a zatrudnienie – jak wykonywana praca wpływa na możliwość uzyskania pożyczki?

Jednym z codziennie używanych pojęć w nomenklaturze bankowej jest zdolność kredytowa. Składa się na nią wiele istotnych aspektów, wśród których wymienić można nasze dochody, wydatki, historię kredytową oraz takie kwestie, jak wiek czy wykształcenie.

Pożyczka a zatrudnienie – jak praca wpływa na uzyskanie pożyczki?

W dzisiejszym artykule skupimy się na zdolności kredytowej związanej z zatrudnieniem. Jest to bowiem dosyć złożona kwestia, która wymaga dokładnego wyjaśnienia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne podczas wnioskowania o pożyczkę mogą być elementy dotyczące rodzaju naszej pracy i sposobu uzyskiwania dochodów. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak zatrudnienie wpływa na możliwość zdobycia pożyczki.

Forma zatrudnienia 

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe podczas udzielania wsparcia finansowego sprawdzają formę naszego zatrudnienia. Zdecydowanie najmilej widziana jest tutaj umowa o pracę zawarta na czas nieokreślony, jednak nie jest to regułą. W tym artykule znaleźć można kompletne informacje na temat pożyczki udzielanej bez konieczności posiadania umowy o pracę – https://poradynacodzien.pl/pozyczka-bez-udokumentowanych-dochodow/. Na pożyczkę mogą często liczyć osoby bezrobotne, a także zatrudnione w ramach umowy zlecenia czy umowy o dzieło. Sama forma zatrudnienia nie determinuje bowiem, czy uzyskamy oczekiwane wsparcie. Liczą się tutaj również inne czynniki.

Dochody

Kolejną ważną kwestią są nasze dochody. Możemy się bowiem spodziewać, że podczas podejmowania decyzji odnośnie udzielenia nam pożyczki dana instytucja weźmie pod uwagę wysokość naszych dochodów, a także ich regularność. Firmom pożyczkowym zależy bowiem na tym, by wyeliminować ryzyko udzielenia wsparcia niewiarygodnemu klientowi. Stabilność finansowa może świadczyć o tym, że nie będziemy mieli problemu ze spłatą zobowiązania. W aspekcie dochodów istotne są również nasze wydatki, które nie mogą przekraczać naszych dochodów. 

Zawód 

Niewiele osób wie, że niektóre grupy zawodowe mają niekiedy nieco większe szanse na uzyskanie pożyczki. Szczególnie liczą się tutaj zawody zaufania publicznego, takie jak żołnierz, prawnik, nauczyciel czy lekarz. Osoby zatrudnione w takim charakterze cieszą się dużym szacunkiem wśród społeczeństwa i często są uznawane jako godne zaufania. Co więcej, mogą również liczyć na stabilne i dosyć wysokie dochody, więc firmy pożyczkowe chętnie udzielają im wsparcia. Wykonywanie zawodu zaliczającego się do tej grupy może być również dobrym argumentem podczas negocjowania warunków umowy i próby obniżenia kosztów pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *