Categories Kredyty

Czy warto brać kredyt studencki?

Pomocna dłoń przy wchodzeniu w dorosłość

Uczęszczasz kilka lat do szkoły średniej, uczysz się do matury, potem stresujesz się jej wynikami… W środku wakacji w końcu okazuje się, że poszło ci całkiem nieźle, więc bierzesz udział w rekrutacji na wymarzone studia w mieście, w którym zawsze chciałeś mieszkać. Dostajesz się! Szukasz małego mieszkania ze znajomymi, towarzyszą ci przeróżne emocje – podekscytowanie, duma, strach… W wirze przygotowań do kolejnego wielkiego kroku w dorosłe życie przypominasz sobie o najważniejszym – jak poradzę sobie finansowo? Twoi rodzice zawsze mówili, że pomogą Ci w miarę swoich możliwości, jednak nie chcesz ich za bardzo obciążać, a dopiero teraz zdałeś sobie sprawę z powagi sytuacji i wysokości środków potrzebnych na opłacenie mieszkania, koszty paliwa lub komunikacji miejskiej, jedzenia, innych bardziej lub mniej potrzebnych wydatków. Całe szczęście istnieje świetne rozwiązanie tego problemu, z którego od 1998 roku skorzystało 406 tysięcy młodych ludzi. Czy warto ubiegać się o tego typu wsparcie? Zastanówmy się nad tym pytaniem.

Czy wato brać kredyt studencki?

W zasadzie odpowiedź jest jedna, krótka i treściwa: tak. Warto brać kredyt studencki, ponieważ jest on ogromnym odciążeniem często bardzo skromnego budżetu studenta. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości, poniżej przedstawiam listę powodów, dla których warto wyciągnąć dłoń po tego typu pomoc.

Najlepsze na rynku warunki spłaty

Żadne bank nie udzieli ci kredytu na tak dobrych warunkach. Dlaczego? Odsetki w części pokrywane są przez państwo. Ty płacisz jedynie 0,5 stopy redyskontowej Narodowego Banku Polskiego. Dodatkowo nie musisz spłacać go od razu – to, szczerze mówiąc, mijałoby się z celem. Z rozpoczęciem spłacania kredytu studenckiego możesz czekać aż 2 lata po ukończeniu studiów.

Świetne zabezpieczenie finansowe

Nawet jeśli nie musisz martwić się o to, że po wyprowadzce do obcego miasta ledwo zwiążesz koniec z końcem (a w takim przypadku naprawdę jesteś szczęściarzem!) to warto pomyśleć o kredycie. Dlaczego? Ponieważ każdemu zdarzają się niespodziewane wydatki, a nawet najmniejsze pieniądze mogą być niezwykle pomocne w niespodziewanych sytuacjach. Dodatkowym plusem jest swoboda finansowa – mając dodatkowe środki nie musisz martwić się o skrupulatne liczenie każdego grosza, co znacznie poprawia twoje samopoczucie i oszczędza nerwów.

Inwestycja w przyszłość

Kolejnym ogromnym plusem kredytu studenckiego jest fakt, że nie musisz rozliczać się z nikim z tego, na co przeznaczasz pieniądze. Możesz je reinwestować lub odkładać, aby po zakończeniu studiów zapewnić sobie zastrzyk gotówki na na przykład otworzenie własnego biznesu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *