Historia kredytowa a pożyczka

Historia kredytowa a pożyczka

Od jakiegoś czasu coraz intensywniejszą popularnością mogą pochwalić się się kredyty bez BIK, które z uwagi na zainteresowanie klientów są proponowane przez coraz większą liczbę banków oraz są są coraz częściej reklamowane. Kredyty bez BIK są zorientowane na te osoby, jakie miały kłopot ze spłacaniem w terminie posiadanych zobowiązań, w związku z czym znalazły się w krajowym rejestrze dłużników.

Posiadanie pejoratywnej historii kredytowej jest utrudnieniem w otrzymaniu potrzebnego kredytu, bądź go utrudnia – oferowane przez banki kredyty regularnie są na bardzo niekorzystnych wymaganiach, dzięki czemu coraz ciężej sobie na nie pozwolić. Kredyty bez BIK posiadają bardziej zawyżone wymagania odnośnie ich przedzielania – wszelkie przekazane przez potencjalnego kredytobiorcę są wnikliwie sprawdzane, co owocuje dłuższym czasem rozpatrywania umowy, w przeciwieństwie do innych ofert. Co prawda, są także baki świadczące kredyty bez BIK nie potrzebujące jakichkolwiek dokumentów, jednak ze sporym prawdopodobieństwem da się określić, iż są one zupełnie niekorzystne dla kredytobiorcy . W wielu sytuacjach się zdarza, iż niczego niespodziewające się osoby, jakie posiadają kłopot ze zwrotem paru kredytów równocześnie, biorą kredyty bez BIK, w celu spłaty innych zadłużeń.

O wiele lepszym rozwiązaniem w takich przypadkach jest zastąpienie wielu kredytów jednym, nazywanym konsolidacyjnym albo oddłużeniowym. Dzięki takiemu kredytowi w zamian wielu rat miesięcznie otrzymuje się jedną, ponadto mniejszą, natomiast sam kredyt może posiadać dłuższy czas kredytowania. W wyjątkowych okolicznościach wskazane jest na spokojnie przemyśleć swoje usytuowanie oraz poszukać jakichkolwiek, dopuszczanych rozwiązań, co więcej nawet udać się po wsparcie do eksperta finansowego, zamiast zaciągać ryzykowne kredyty bez BIK.

Czasami zjawia się niezwłoczna potrzeba wydania większej ilości środków pieniężnych na dany cel. Na przykład mogła się nam zepsuć pralka, a jeżeli jej naprawa nie jest opłacalna, musimy zaopatrzyć się w nową. Może zepsuło nam się coś istotnego w aucie, a niestety, naprawienie tego do najtańszych kwestii nie należy. Lub przytrafiła nam się niezła szansa, czy po prostu chcielibyśmy posiadać więcej pieniędzy na miłe święta.

Nie bacząc na przyczynę, będzie kredyt gotówkowy. Prawie każdy bank dostarcza tego rodzaju zadłużenia – aczkolwiek ich wymagania co do dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy są odmienne, podobnie jak i warunki ich świadczeń. Takie kredyty oferowane są głównie w niezbyt dużych kwotach – zwykle do paru tysięcy złotych – a także na stosunkowo krótki okres, np. parę czy paręnaście miesięcy. Wybranie takiego, jaki będzie najbardziej korzystny jest osiągalny dzięki pomocy różnych kalkulatorów i porównywarek kredytowych.

Nie opłaca się bez przemyślenia decydować się na kredyt gotówkowy, którego reklamę widzieliśmy na billboardzie czy znaleźliśmy w czasopiśmie, nawet gdy oprocentowanie wydaje się być bardzo kusząca. Lepiej jest dokładnie zobaczyć i porównać z innymi takimi kredytami, gdyż może się okazać, że ma on jakieś zamaskowane opłaty, które w rzeczywistości podnoszą jego koszty na tyle, że nie jest on wcale atrakcyjny dla kontrahenta. Dzięki odpowiednim porównywarkom zapoznamy się z najbardziej atrakcyjnymi propozycjami liczących się banków i będziemy mieli możliwość wybrać najlepszy dla nas kredyt gotówkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *