Remont mieszkania – jak się do tego przygotować

Remont mieszkania – jak się do tego przygotować

Planując remont mieszkania, musimy brać pod uwagę wiele różnych czynników. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do remontu zminimalizujesz ryzyko popełnienia wielu błędów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na efekt końcowy. Zobacz, o czym warto pamiętać przed rozpoczęciem remontu i jak się do niego odpowiednio przygotować.

Weź pod uwagę porę roku

Wbrew pozorom nie wszystkie prace remontowo-budowlane mogą być wykonywane przez cały rok. Pora roku jest istotna, jeśli planujesz gruntowny remont mieszkania lub domu, który może potrwać przez dłuższy czas. Właśnie dlatego zima nie będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o gruntowne remonty z użyciem chemii budowlanej, która wymaga wietrzenia pomieszczeń. Przebywanie w stale wychłodzonych pomieszczeniach mogłoby być nieprzyjemne i być przyczyną chorób. To samo tyczy się wyburzania ścian, skuwania kafli i zdzierania tynków. Podczas tych prac również trzeba zadbać o odpowiednią wentylację i wietrzenie pomieszczeń. Tego typu prace najlepiej jest wykonywać późną wiosną i latem, gdy dni są ciepłe i możemy bez problemu otworzyć wszystkie okna, a nawet pojechać na wakacje i zostawić wszystko w rękach zaufanej ekipy budowlanej. Na okres zimowy możesz planować drobne prace takie jak położenie paneli czy też malowanie i tapetowanie ścian.

Lista zakupów

Żaden remont nie obejdzie się bez zakupów. Przed zakupami związanymi z remontem warto sporządzić listę zakupów, którą będziesz się kierować. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że masz wszystkie rzeczy potrzebne do remontu i nie wydasz pieniędzy na zbędne materiały budowlane. Sporządzenie listy zakupów ułatwi Ci też określenie kosztorysu i obliczenie ile pieniędzy musisz przeznaczyć na remont. Warto pamiętać o tym, że w internecie można znaleźć bardzo dużo produktów, które przydadzą się podczas remontu i kosztują mniej niż w stacjonarnych sklepach budowlanych. Jeśli po obliczeniu ile wydasz na rzeczy z listy zakupów, okaże się, że nie masz wystarczająco środków, zawsze możesz poszukać tańszych zamienników niektórych rzeczy lub wziąć pożyczki konsolidacyjne.

Kolejność prac

Zanim zburzysz pierwszą ścianę lub położysz podłogę, zastanów się dobrze nad kolejnością prac. Jeśli planujesz generalny remont, to zaczynaj od cięższych prac takich jak wyburzanie, skuwanie czy stawanie ścian. Remont mieszkania zaczynaj od łazienki i kuchni – to właśnie tam jest najwięcej do roboty i nie zablokujesz sobie dostępu do sanitariów. Dopiero później zajmij się remontem sypialni czy salonu.

Pożyczki konsolidacyjne są dobrym rozwiązaniem na sfinansowanie remontu mieszkania i pozbycie się kilku różnych zobowiązań. Konsolidacja z dodatkową gotówką jest dostępna w coraz większej ilości instytucji i warto z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *