Categories Kredyty

Co zrobić kiedy w nagłej potrzebie zabraknie pieniędzy?

Finanse jest to ważna rzecz w życiu każdego człowieka. Po to pracujemy, aby zarabiać pieniądze dzięki którym możemy zaopatrywać się w niezbędne artykuły czy też spełniać swoje zachcianki. Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają i być może jest to prawda, ponieważ jest wielu ludzi bardzo bogatych i przy tym niestety bardzo nieszczęśliwych. Ale prawdą jest również stwierdzenie, że choć pieniądze czasem nie dają szczęścia, chociaż często też dają, to na pewno brak pieniędzy może prowadzić do nieszczęścia. Ileż to już było rozbitych małżeństw czy też związków, które nie wytrzymały próby czasu ponieważ nękały ich ciągłe problemy finansowe. Są oczywiście takie sytuacje, kiedy popadamy czasami w trudną, przejściową sytuację finansową wynikłą z nieszczęśliwego zrządzenia losu. Przychodzi choroba, która pochłania dużą część naszych oszczędności czy też przydarza nam się nagła awaria w domu lub samochodu, kiedy musimy sięgnąć głębiej do naszej kieszeni. Szukamy wtedy rozwiązań, a jednym z nich jest:

Kredyt w banku.

Jeśli posiadamy stałą pracę i osiągamy stały dochód, a przy tym nie jesteśmy wcale lub nadmiernie zadłużeni możemy ubiegać się o kredyt w placówce bankowej, gdzie oczywiście musimy przedstawić szereg dokumentów związanych z osiąganymi przez nas dochodami. Bank oceni naszą zdolność kredytową, sprawdzi naszą historię w Biurze Informacji Kredytowej i jeśli wszystko będzie w porządku otrzymamy kredyt dzięki któremu podreperujemy nasz budżet, a pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na przykład na leczenie czy też naprawę wspomnianej wcześniej nagłej awarii w naszym domu lub samochodzie. Kredyt, który zaciągniemy w banku najczęściej ma opcję ubezpieczenia go na wypadek na przykład utraty pracy.

Inaczej sytuacja ma się w przypadku osób, które nie mają stałego źródła zarobkowania, pracują za granicą czy też są nadmiernie zadłużone a w Biurze Informacji Kredytowej posiadają nieciekawą historię. W tej sytuacji dosyć trudno jest uzyskać pożyczkę w banku, ponieważ bank po sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej odmówi nam udzielenia kredytu. Co wtedy możemy zrobić, jeśli znaleźliśmy się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujemy szybko otrzymać zastrzyk finansowy. Jest też rozwiązanie w takiej sytuacji, a są to:

Pożyczki w instytucji poza bankowej.

Instytucja poza bankowa udzielająca pożyczek działa na innej zasadzie niż tradycyjne banki. Tutaj nie są wymagane szczegółowe zaświadczenia dotyczące dochodów, nie jesteśmy także sprawdzani w BIK-u, pożyczka jest często udzielana za okazaniem dowodu osobistego i na dodatek jeszcze w domu pożyczkobiorcy. To są plusy pożyczki w firmie poza bankowej, minusem jest wysokie oprocentowanie, duże koszty jej uzyskania w postaci prowizji, a czasem cotygodniowa spłata rat. Ale jeśli jesteśmy w sytuacji bez wyjścia czasem trzeba skorzystać także z takiej możliwości dobrania potrzebnych nam pieniędzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *