Categories Kredyty

Pożyczki dla zadłużonych – czy to możliwe?

Zadłużenie to poważny problem, który dotyka coraz większą ilość Polaków. Powoduje wiele przykrych sytuacji i często uniemożliwia zaciąganie jakichkolwiek bankowych zobowiązań. Nie zawsze jest to logiczne – nierzadko bowiem nikt nie analizuje wysokości lub powodu zadłużenia, liczy się, ze jest. Klient, który je posiada, posiada negatywną opinie w BIK i nie może otrzymać innego kredytu.

Klienci, których dotknęła ta przykra sytuacja mogą jednak otrzymać pożyczkę – jej udzieleniem może się zająć dowolna firma  parabankowa. Firmy tego rodzaju posiadają w ofercie również pożyczki pozabankowe. W przypadku większości z nich nie są wymagane formalności, nie jest sprawdzany BIK. Pieniądze mogą być wypłacone natychmiast – określenie szybkie pożyczki, którym takie firmy się posługują, nie jest więc żadną przesadą.

Pożyczki tego rodzaju są dostępne przede wszystkim w biurach firm parabankowych. Można je znaleźć praktycznie w każdym mieście i właśnie do takich biur można skierować się w celu wzięcia pożyczki. Inna metodą poszukiwania takich pożyczek jest szukanie ich przez Internet. W sieci można znaleźc pożyczki pozabankowe praktycznie każdej liczącej się na rynku finansowym firmy. Istnieją również różne opcje zawarcia umowy pożyczkowej.

Decydując się na pożyczkę przez Internet, można działać na wiele sposobów. Najpopularniejszy to wypełnienie wniosku on line i oczekiwanie na kontakt z firmy parabankowej, ostatnio jednak prawdziwa popularnością cieszą się pożyczki, w których formalności można załatwić przez Internet a pieniądze otrzymuje się na konto bankowe. Przelew może być nadany nawet w tym samym dniu – już w kilka chwil po złożeniu wniosku.

Pożyczki dla zadłużonych to nie chwyt marketingowy – są ogólnodostępne. Należy jednak pamiętać, że ich koszty mogą być wyższe od kosztów podobnych pożyczek w banku i biorąc je, mieć pewność, że ich spłacanie nie zachwieje budżetem domowym.

Dla wielu osób najważniejsze pytanie brzmi: czy warto się na nie decydować? W mojej ocenie tak, tym bardziej jeśli sytuacja finansowa jest słaba a pożyczka pozwoli ją choć trochę poprawić. Na pewno decyzja o podpisaniu umowy pożyczkowej musi być przemyślana a koszty pożyczki dokładnie przeanalizowane. Tylko wtedy pożyczka nie stanie się problemem, a spłacana regularnie nie zachwieje budżetem domowym i nie spowoduje kolejnych kłopotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *